Сервиз Стратос - не ходете там!

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ganbox
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 27 авг 2012 22:38
МПС: Nubira
От: София
Име: ganbox
Контакти:

Сервиз Стратос - не ходете там!

#1 Непрочетено мнение от ganbox » 28 авг 2012 00:54

Сервиз Стратос в София в близост до кръстовището на Сливница и Ботев. Една прясна случка, при която се опитаха да ме измамят съм описал подробно тук https://www.facebook.com/ganbox/posts/10151084104020782" onclick="window.open(this.href);return false; като има и сканирани документи, с които да подкрепя думите си :worried:

Изображение

Изображение
Работя за сайт предлагащ SEO услуга за лесно откриване на бизнес сайтове в Google.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Сервиз Стратос - не ходете там!

#2 Непрочетено мнение от dsuzunov » 28 авг 2012 12:07

Прегледах и двата документа подробно и ето Ви моето мнение:
В първия сервиз са Ви посочили евентуална причина за затягането на волана, Вие сте отказал ремонта на рейката, вероятно по финансови причини.
Вярно е, че в процеса на разглобяване, щяха да установят проблема в карето.
Но нека не изключваме версията, в която ремонта на рейката ще отпадне и ще остане само подмяната на карето.
Нека не вменяваме вина поради незнание.
Вторият сервиз:
Мнението ми е, че точно те са Ви преметнали.
И като стойност на ремонта и като цена на консуматива, в случая - карето.
Най-важното е, че ремонта е можело да струва наполовина, ето защо:
http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... %B0#p61091" onclick="window.open(this.href);return false;
И още нещо, тези два литра масло, който са изписани за къде са?
Защото, маслото е моторно, а не е хидравлична течност.
Дано не са го сипали в системата на сервото.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз Стратос - не ходете там!

#3 Непрочетено мнение от Izparitel » 28 авг 2012 12:22

Не зная нищо за сервизите в които е ходил автора на темата, но не е невъзможен варианта първо да се беше отказал с рециклирана рейка, след което да разбере, че има и проблема с карето.
Обикновено по сервизите знаят за този често срещан проблем на модела и първо се насочват точно към карето.
Понякога въпреки сериозното затягане може да се мине и само със смазване - поне това беше достатъчно при мен.

Потребителски аватар
ganbox
Минаващ
Минаващ
Мнения: 3
Регистриран: 27 авг 2012 22:38
МПС: Nubira
От: София
Име: ganbox
Контакти:

Re: Сервиз Стратос - не ходете там!

#4 Непрочетено мнение от ganbox » 28 авг 2012 14:43

dsuzunov ще си позволя да не се съглася с теб, че са ме преметнали във втория сервиз. Според мен там всичко беше точно. Казаха ми цена предварително по телефона и аз я приех. До колкото знам, цените за нови части на различните модели Нубира са много различни. Не мога да преценя дали тази цена е висока или нормална.
Двата литра масло са за двигателя и наистина нивото беше под минимума, затова го доляха, като също ме предупредиха по телефона.

Продължавам да мисля, че е недопустимо в сервиз Стратос да допуснат подобна грешка при откриване на проблема. Много малко разбирам от коли, но смятам, че е логично, ако има проблем с хидравличната райка да е изтекла или намаляла хидравличната течност, а тя си беше догоре. Може би това ме накара да се усъмня и да потърся второ мнение.

До колкото виждам и разбирам, посочил си ми тема в която автора сам си е сменял карето, като е пробвал с каре от Лада Самара - ето това е нещо, което избягвам от години: нищо не пипам по колата сам, дори акумулатора не си сменям сам. Според мен си има хора за всичко, само трябва да откриеш правилните. Аз съм на принципа всеки да си гледа своята работа и да си я върши със старание. Особено когато се отнася до спирачната система или нещо по ходовата част, предпочитам да ми правят ремонт в голям сервиз с модерни машини и някой да носи отговорност за действията си.
Работя за сайт предлагащ SEO услуга за лесно откриване на бизнес сайтове в Google.

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Сервиз Стратос - не ходете там!

#5 Непрочетено мнение от dsuzunov » 28 авг 2012 15:25

ganbox написа:dsuzunov ще си позволя да не се съглася с теб, че са ме преметнали във втория сервиз. Според мен там всичко беше точно. Казаха ми цена предварително по телефона и аз я приех. До колкото знам, цените за нови части на различните модели Нубира са много различни. Не мога да преценя дали тази цена е висока или нормална.
Двата литра масло са за двигателя и наистина нивото беше под минимума, затова го доляха, като също ме предупредиха по телефона.

Продължавам да мисля, че е недопустимо в сервиз Стратос да допуснат подобна грешка при откриване на проблема. Много малко разбирам от коли, но смятам, че е логично, ако има проблем с хидравличната райка да е изтекла или намаляла хидравличната течност, а тя си беше догоре. Може би това ме накара да се усъмня и да потърся второ мнение.

До колкото виждам и разбирам, посочил си ми тема в която автора сам си е сменял карето, като е пробвал с каре от Лада Самара - ето това е нещо, което избягвам от години: нищо не пипам по колата сам, дори акумулатора не си сменям сам. Според мен си има хора за всичко, само трябва да откриеш правилните. Аз съм на принципа всеки да си гледа своята работа и да си я върши със старание. Особено когато се отнася до спирачната система или нещо по ходовата част, предпочитам да ми правят ремонт в голям сервиз с модерни машини и някой да носи отговорност за действията си.
За цената си прав, приблизително толкова е. Когато се наложи да сменям моето каре, потърсих и ми обявиха подобна.
Относно сервиза, грешното диагностициране е поставено от един човек и не е редно, заради него да се обвинява целият сервиз.
Относно вероятните неизправности по рейката, те са много повече от обикновен теч. Изтичането на течност от нея е по-малко опасно отколкото задържане при въртене в двете посоки. Макар че, ремонта е на една и съща стойност.
Ако си се зачел по подробно в темата цитирана от мен, вероятно си забелязал, че частта и по смяната с ладово каре е писана от мен. Тук в случая си прав и съм съгласен с теб, че който не разбира, не трябва да пипа, особено по системите влияещи пряко на безопасността. Обаче, има една подробност: автомонтьорския занаят ми е една от професиите. Учил съм, а и неколкократно съм сменял кръстачка на каре. Тя се продава като консуматив, за да се избегне високата стойност на ремонта. Като трудоемкост е същото, с около 45 мин. повече, необходими за смяната на самото каре..
И последно, колкото и модерни машини да има в един сервиз, когато не се намира способен да чете информацията която получава от тях (явна и скрита) то те са абсолютно безполезни.
П.П. Без да те засягам, ще ти цитирам една сентенция на Алеко Константинов, изречена от Бай Ганьо:
-"Имал си бол пари-дал си!"
Изображение

Потребителски аватар
autokorea
Напреднал
Напреднал
Мнения: 458
Регистриран: 30 мар 2009 11:00
МПС: корейски всякакви
От: гр.София
Име: Динев
Контакти:

Re: Сервиз Стратос - не ходете там!

#6 Непрочетено мнение от autokorea » 28 авг 2012 23:40

Не познавам колегите от "Стратос", не мога да коментирам ценовата им политика, но идеята за специализираните сервизи е, че по-правилно, по-бързо и по-лесно се откриват специфичните проблеми на различните марки автомобили. В конкретния случай - ако се появи Нубира със затегнала рейка се напръсква въпросното каре с WD40, струва едно кафе за майстора. Технически правилно е да бъде подменено и клиента се предупреждава, но решението за ремонта е негово /в крайна сметка той плаща/. Честно казано до сега не се е случвало някой да поиска подмяна. По външни признаци затягане от рейката или от карето са неразличими и установяването на проблема може да стане след разглобяване /в интерес на истината е възможно да бъде пропуснато но е въпрос но майсторлък/, колегите от "Колос" са си свършили работата, а дали "Стратос" щяха да се справят никой не може да каже, но и автора на темата не може да ги обвинява априори, най малкото защото не са започнали разглобяването на кормилната уредба.
Сервиз за корейски автомобили и магазини за авточасти за корейски автомобили.
http://autokorea.eu/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/autokorea.bg/" onclick="window.open(this.href);return false; - /група АУТОКОРЕЯ във facebook/

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Сервиз Стратос - не ходете там!

#7 Непрочетено мнение от Vesko1 » 29 авг 2012 16:53

В България е така....който не е доволен се оплаква,който е доволен...хвали,но един път да му объркат колата...и пак става недоволен от сервиза ,от който довчера е бил доволен.Веж в Германия не е така.....там си оставяш колата...след определеното време ти звънят ,че колата ти е готова..отиваш получаваш си фактура на стойност 1000 евра (целия възел се сменя задължително,щото ако се утрепеш,роднините ти после съдят сервиза)....плащаш си като поп и си заминаваш.
Тука е друга бира обаче.

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”