Шумоизолация на вратите

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Шумоизолация на вратите

#1 Непрочетено мнение от авео » 31 авг 2009 00:22

Бях за 4-5 дена извън града и понеже имах много свободно време,реших да изолирам вратите по най-евтиния и елементарен начин.Снимки няма,защото си забравих апарата. Корите на Авео са захванати едва с две винтчета за вратите и то за ръкохватката.Всичко останало е щипки. Който не е свалял,може бая да се озори,като почне да търси болтове, винтове и др. скрепителни елементи. Просто се хваща кората и се дърпа с умерена сила,докато освободят всички щипки. Самата кора е на три части,като всяка част се държи за другата посредством винтове. С една дума-лудница. Обръщаш кората и гледаш 30-40 видии по цялата площ. Намерих в къщи една торба с доста големи отпадъчни парчета вата. От онази,която се слага в зимните якета и грейки,а също така и в олекотените завивки. Купих си 1кг С-200 и четка на обща стойност 5лв и това е. Мажех обилно кората с лепило и залепвах ватата. Понеже кората е на части,лепилото се процеждаше от другата страна. Така се запълниха всички фуги и от сега нататък не би трябвало да има скърцане и пукане :lol: Уж,ватата е тънка и лека,но кората стана два пъти по-тежка от преди. Иначе бялото лепило,след като изсъхне,става прозрачно и изобщо не си личи по фугите. След,като приключих с вратите,натъпках останалите парчета под мокета на предните места. Ефекта е повече от добър. Вратите се затварят тежко без излишно дрънчене,шумът от гумите стана приглушен. За 5лв. е повече от добре :-))
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Шумоизолация на вратите

#2 Непрочетено мнение от ogi » 31 авг 2009 06:52

Само да не влезе вода от някъде, че...ще откара един сезон докато се изпари.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Шумоизолация на вратите

#3 Непрочетено мнение от todortv » 31 авг 2009 10:00

На Нубирата четирите врати оригинално са със стиропор вътре .
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Шумоизолация на вратите

#4 Непрочетено мнение от ogi » 31 авг 2009 11:03

Офтопик:
todortv написа:На Нубирата четирите врати оригинално са със стиропор вътре.
На нубирата и таблото е меко, а не пластмасово. Имам чувството, че е последният модел, в който не са цепили стотинката за материали.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Шумоизолация на вратите

#5 Непрочетено мнение от Izparitel » 31 авг 2009 19:37

todortv написа:На Нубирата четирите врати оригинално са със стиропор вътре .
При мен вратите имаха вид на неразглобявани преди, но такива екстри, като стиропор не видях. Явно, като са правили моята не са били узрели още за идеята.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Шумоизолация на вратите

#6 Непрочетено мнение от todortv » 31 авг 2009 20:31

Офтопик:
Освен във вратите стиропор има между напречните греди и двете брони.Друго,което ми направи впечатление е масивната конзола от алуминий срещу краката на водача,дебелите тръби във вратите и покрива под
тапицерията.Друго ми направи впечатление-боята с различен цвят по всеки болт и гайка т.е. когато се развие веднъж си личи.Другото е според мен добре проектирана ел. система като цяло-само да вземем едно реле и можем да си го поставим и в двете посоки и куплунзите и т. н. Още немога да свикна с външния дизайн.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

oscar71
Минаващ
Минаващ
Мнения: 30
Регистриран: 27 авг 2008 22:43
МПС: Деу Нубира 1.6 16V 1997 Комби

Re: Шумоизолация на вратите

#7 Непрочетено мнение от oscar71 » 23 авг 2010 02:50

Аз съм решил да изолирам цялото купе вътре(багажник,врати,под,таван и дв.отсек.)Просто намерих парчета 200/120 мм от материал като шуплест найлон.Незнам как се казва.Прилича на изолацията която се поставя под ламинирания паркет,но дебелината тук е 15 мм.За сега съм изолирал вратата на багажника(Благодарности на колегата Izparitel за последователноста на свалянето на корите на вратата) и багажника.Колата е Нубира комби 97г.С този материал мисля да изолирам и тавана,ако разстоянието м/у кората и ламарината е достатъчно.За вратите,пода и дв. -изолация "STP"(Silent Coat).Тази изолация има няколко разновидности.Има подробна тема в TUNNING.BG.

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Шумоизолация на вратите

#8 Непрочетено мнение от Fantomasss » 23 авг 2010 07:43

Много хубаво колега, после сподели има ли и какъв е ефекта.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Шумоизолация на вратите

#9 Непрочетено мнение от ogi » 23 авг 2010 10:21

Хубав проект, да видим какво ще сподели после колегата...

Аз бих се опсаявал от следните неща:

- има някои места в колата, които фабрично допускат проникване на вода и имат съобразен дренаж в долната част, например: врати, при нубира седан - заден ляв калник под автоматичната антена. Какво ще стане ако се намокри въпросият материал и държи водата със седмици?

- основният шум който се чува в колата е при ниска скорост мотора, при висока скорост шумът на гумите - звуците и на двата източника се предават през шасито, а не идват отвън, така че при тях не се очаква шумозаглушаване
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Шумоизолация на вратите

#10 Непрочетено мнение от dsuzunov » 23 авг 2010 10:46

Не зная до колко ще е шумоизолирана, но за термоизолиране, май ще върши работа.
В руски форум съм срещал подобно изпълнение, но с цел запазване на топлината.

ivok
Нов
Нов
Мнения: 65
Регистриран: 19 юли 2010 12:28
МПС: CRUZE LS 1.8
От: Пловдив
Име: Иво

Re: Шумоизолация на вратите

#11 Непрочетено мнение от ivok » 23 авг 2010 12:30

Здравейте колеги,

С цел премахване на паразитни шумове и аз съм поставил под рез. гума - подвижно парче дунапрен 1см - обхваща дъното на коритото, същото имам и под крика и монтажния ключ. В багажното пространство съм поставил в тясна правоъгълна кутия от дебело велпапе под дунапрен пожарогасителя, аптечката и приъгълника. Премахва се всякакъв шум, тръкаляне и т.н.

oscar71
Минаващ
Минаващ
Мнения: 30
Регистриран: 27 авг 2008 22:43
МПС: Деу Нубира 1.6 16V 1997 Комби

Re: Шумоизолация на вратите

#12 Непрочетено мнение от oscar71 » 25 окт 2010 22:01

Вече изолирах и задните врати.И при мен няма стиропор.Надявам се колата да стане по-добре термоизолирана.Не съм запушвал никакви отвори по купето.Дано зимата да е по -топло в колата.

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”