ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
lakersbg
Редовен
Редовен
Мнения: 166
Регистриран: 26 дек 2009 01:15
МПС: chevrolet lacetti 2.0D
От: sofia
Име: LAKERSBG

ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

#1 Непрочетено мнение от lakersbg » 30 апр 2010 19:31

Колеги, това на нищо не прилича, казвайте в кои истанции мога да се оплача!!! Отидох днес при тия мошенници ГАУТО заради проблема описан по-горе. Първо тия тапаци отказаха да ме приемат въпреки че си записах час още понеделник! След 10 минути шикалкавене най-после приеха да приемат колата. Обясних им какво е станало и че колата 2 пъти подред се пуска в регенерация на газовете, 2я път на студен двигател!Викат ми- нищо и няма, рестартирай лампичката! Аз настоявах обаче да я погледнат защото не е нормално поведението на двигателя. Вкараха я вътре и чаках 3 часа и половина да кажат какво и е. Идва приемчика и ми заявява че МАСЛОТО Е ЗА СМЯНА!!! и че било КОНСУМАТИВ и че съм я карал много в градско и че те не покриват нищо. Как познали че е за смяна- имало много масло в двигателя защото се било смесило с нафта!! Как познали това- От пръчката за меренето на маслото! а колата е на 3000км само и то половината са на извънградско!!! ddad ddad ddad Изнудиха ме да сменя маслото!!!!!!!!!! ddad Отгоре на всичко чаках още час и половина да сменя маслото!!! И накрая даже бяха забравили да рестартират лампичката за маслото! Изнудиха ме да дам 280лв за смяна на маслото на кола на 3300 км!!!!! И то ми сложиха масло от варел твърдейки че е марково ГМ! ddad Давайте координати и идеи на кой да се оплача и подам жалба ddad

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

#2 Непрочетено мнение от Izparitel » 30 апр 2010 20:20

Тук има доста колеги с опит с фабрично нови коли, а и мисля, че скоро със съвет ще се намеси колегата slowtraveler.
На мен ми е доста чудно как в технически изправна, нова кола на 3 000 км нафта ще прониква при маслото, дори и само градско да е карана. Такситата в София рядко излизат извън града и ако ставаше така - щяха да сменят масло 2 пъти месечно.
Трябваше ми време да се сетя, че ГАУТО са в същност Дженеръс Ауто. :)

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

#3 Непрочетено мнение от авео » 01 май 2010 02:09

Дизелово такси рядко , ще видиш. ГМ има представителство в София,обърни се към тях. http://www.gm.com/europe/gm-europe/bulgaria/local/
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

#4 Непрочетено мнение от Fantomasss » 01 май 2010 08:46

авео написа:Дизелово такси рядко , ще видиш. ГМ има представителство в София,обърни се към тях. http://www.gm.com/europe/gm-europe/bulgaria/local/
Офтопик:
Абе не знам за Пловдив, но в София има една камара таксита дизелови Фабии, Логани, Мегани и други и хич не са на рядко... ddcomp
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

#5 Непрочетено мнение от авео » 02 май 2010 22:12

Офтопик:
Ами,нали и аз това казвам,че не са масови,само в София :lol: :lol:
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
помагащ
Редовен
Редовен
Мнения: 120
Регистриран: 20 апр 2009 11:24
МПС: Chevrolet
От: СОФИЯ

Re: ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

#6 Непрочетено мнение от помагащ » 03 май 2010 22:12

lakersbg написа:Колеги, това на нищо не прилича, казвайте в кои истанции мога да се оплача!!! Отидох днес при тия мошенници ГАУТО заради проблема описан по-горе. Първо тия тапаци отказаха да ме приемат въпреки че си записах час още понеделник! След 10 минути шикалкавене най-после приеха да приемат колата. Обясних им какво е станало и че колата 2 пъти подред се пуска в регенерация на газовете, 2я път на студен двигател!Викат ми- нищо и няма, рестартирай лампичката! Аз настоявах обаче да я погледнат защото не е нормално поведението на двигателя. Вкараха я вътре и чаках 3 часа и половина да кажат какво и е. Идва приемчика и ми заявява че МАСЛОТО Е ЗА СМЯНА!!! и че било КОНСУМАТИВ и че съм я карал много в градско и че те не покриват нищо. Как познали че е за смяна- имало много масло в двигателя защото се било смесило с нафта!! Как познали това- От пръчката за меренето на маслото! а колата е на 3000км само и то половината са на извънградско!!! ddad ddad ddad Изнудиха ме да сменя маслото!!!!!!!!!! ddad Отгоре на всичко чаках още час и половина да сменя маслото!!! И накрая даже бяха забравили да рестартират лампичката за маслото! Изнудиха ме да дам 280лв за смяна на маслото на кола на 3300 км!!!!! И то ми сложиха масло от варел твърдейки че е марково ГМ! ddad Давайте координати и идеи на кой да се оплача и подам жалба ddad
колега мястото се казва комисия на потребителите .
не е зле за това да ти издадат становище защо се случва така и после пишеш писмо в офиса на ГМ и
това е ГСМ на сервизния мениджер на ГМ в Бг
0885665099 - Пламен Иванов
а това е дженерал мениджера
0888506086 - Христо Барев
Успех

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: ГАУТО ме ИЗМАМИХА И ИЗНУДИХА!

#7 Непрочетено мнение от slowtraveler » 03 май 2010 22:50

Извинявам се за забавения отговор...
Мислех, че съм пуснал голямата тирада, която изписах преди дни, но явно не съм я постнал...
Малко предварителна информация: изгарянето на саждите в DPF (регенерацията) става, като компютъра започва да лее нафта в цилиндрите така, че да не изгаря в цилиндрите а част от него да се изхвърля в изпускателния тракт за да изгори там и да повиши температурата...
Е да, ама тая излишна нафта преминава и покрай сегментите и започва да разрежда маслото, повишавайки нивото му...
Например при Мазда има индикатор за смяна на маслото, който светва при високо ниво. Също така щеката има МИН и МАХ, но има и още едно деление - Х над МАХ, при достигането на което маслото трябва да се смени.
Т.е. - възможно е наистина маслото да е било за смяна.
Колегата 'помагащ' е дал ценен съвет - наистина е добре да отправиш писмено запитване към GM, с молба да получиш писмен отговор (в противен случай ще се наложи да се обърнеш към по-горна инстанция - например писмо до представителството за Източна Европа).
Относно маслото от варел - ами няколко години слагах на Тойотата масло от варел 'Тойота' - такова го предлагат в официалния сервиз...
Съдържанието е същото, като в разфасовките на дребно, но цената е много различаваща се...
Та на сервиза е изгодно да ти го продава по цена на дребно, пък да си го взема на едро...
Затова не ме е притеснявало ползването на такова масло.

За изнудването - ами ако не си бил съгласен, можеше да откажеш смяната, докато не ти докажат, че наистина трябва да се смени.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”