Затъмняване на стъкла

Боя, лак, ламарини, стъкла. Салон, стелки, чистачки. Препарати за почистване, методи за освежаване, проблеми.
Съобщение
Автор
shpono
Минаващ
Минаващ
Мнения: 13
Регистриран: 08 мар 2009 15:15
МПС: Chevrolet Aveo
От: Burgas

Затъмняване на стъкла

#1 Непрочетено мнение от shpono » 13 май 2009 16:32

Искам да затъмня задните стъкла, но ще стане добре ако имам достъп до целия прозорец и затова искам да сваля задната кора. Ако някой знае друг начин за това което искам да направя да пише в темата. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Тониране на стъкла.

#2 Непрочетено мнение от авео » 14 май 2009 00:46

Съобщение от модератор:
Не се разбира,снимки как се сваля кората ли искаш или друг начин за затъмняване,без сваляне на стъклото.Най-добре е със сваляне и на равна повърхност да си работиш спокойно. Темата я местя в "Направи си сам"
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Pepsi
Нов
Нов
Мнения: 64
Регистриран: 17 ное 2008 22:33
МПС: Daewoo Tico
От: Sofia

Re: Затъмняване на стъкла

#3 Непрочетено мнение от Pepsi » 16 май 2009 20:55

Може да ги затъмниш и без да сваляш,но е доста по неудобно и шанса да станат на мехури/или други дефекти е драстично по голям.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла

#4 Непрочетено мнение от Vesko1 » 04 юли 2009 20:40

Не знам за вас,но аз днес си затъмних задните странични ,задните крайни и задното стъкло...в един сервиз във Хасково.Много добре станаха-на 10% американското фолио.Цена за 5-те стъкла-100лв...гаранция 5 години.Сега кефа да се пътува отзад е неповторим.Нема слънце нема ултравиолет,и всеки се бие отзад да сяда.
:lol:
Image 1420.jpg
Image 1421.jpg
Image 1422.jpg

marian_4imski
Минаващ
Минаващ
Мнения: 16
Регистриран: 11 фев 2009 21:05
Skype: marian_4imski
МПС: CHEVROLET TACUMA
От: plovdiv
Име: marian_4imski

Re: Затъмняване на стъкла

#5 Непрочетено мнение от marian_4imski » 04 юли 2009 21:22

И аз смятам да ги правя като колегата Vеsko1, даже се чудя на задните врати да е по светло ,но аз ще слагам и на предното стъкло от горе лентичка. Имам приятел, които работи в студио и ще ми ги направи без пари- само почерпка.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Затъмняване на стъкла

#6 Непрочетено мнение от Izparitel » 04 юли 2009 23:39

Vesko1 написа:Не знам за вас,но аз днес си затъмних задните странични ,задните крайни и задното стъкло...в един сервиз във Хасково.Много добре станаха-на 10% американското фолио.Цена за 5-те стъкла-100лв...гаранция 5 години.
Демонтираха ли стъклата? Има ли шанс да протекат при следващия дъжд?

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла

#7 Непрочетено мнение от Vesko1 » 04 юли 2009 23:51

Izparitel написа:
Vesko1 написа:
Демонтираха ли стъклата? Има ли шанс да протекат при следващия дъжд?
Не...процедурата трая близо 5 часа...само свалиха корите на задните врати.Иначе на място лепиха фолиото.За задния прозорец първо направиха със пистолет с горещ въздух профила на фолиото...1 час опъваха само задния прозорец за да няма шупли.Трудоемка работа...но платена...за 5 часа 65лв печалба хич не са малко.Но сега колата е супер...отвън не се вижда нищо вътре....а отвътре на вън е като ден.
След 15 дни оня майстор щял да докара някакво специално фолио и за предните стъкла..но то е доста по скъпо и е най светлия нюанс и пазело само от ултравиолет.Заради проблеми с КАТ предните стъкла се правели само с такова фолио-75%.Така ми каза.
Всички колеги от Хасково могат да му ползват услугите на тоя сервиз-намира се на изхода на хасково към кърджали до ТОЙОТА-магазина...първата пресечка в дясно.
Правят всякакъв интериорен тунинг,полиране на фарове,спойлери,маски,брони,тъмни стопове....и всичко останало.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Затъмняване на стъкла

#8 Непрочетено мнение от авео » 05 юли 2009 01:37

Ставаш опасен за околно движещите се. С тези затъмнени стъкла се пречи на задния да вижда през теб и да предприема изпреварвания или други маневри.Сигурен съм,че всеки се е сблъсквал с този проблем.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Затъмняване на стъкла

#9 Непрочетено мнение от ogi » 05 юли 2009 01:56

Един колега вчера ми обясняваше, че ще си слага соларно фолио на всички стъкла с 0% затъмнение (спиране на UV). Чудно ми е какъв ефект ще има и ако ми хареса ще направя тази стъпка. Интересно ми е също дали няма да се драска фолиото на подвижните стъкла.
ПС в Южна Америка повечето коли са с затъмнени всички стъкла, не знам дали спира UV-лъчите, но всеки път им се чудя как карат през нощта с затъмнено предно стъкло.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Затъмняване на стъкла

#10 Непрочетено мнение от Vesko1 » 05 юли 2009 07:23

авео написа:Ставаш опасен за околно движещите се. С тези затъмнени стъкла се пречи на задния да вижда през теб и да предприема изпреварвания или други маневри.Сигурен съм,че всеки се е сблъсквал с този проблем.
Не по опасен от една "баничарка" ,камион, бус ,автобус,тир...тоест 2-3ти от колите на пътя не дават видимост на задния.Щом закона ми разрешава ,защо да не се възползвам от тази екстра-кажи.Знаеш ,че веднага се усети разликата в купето-аз не вярвах като ми разправяха че е по хладно,но сега се убедих.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Затъмняване на стъкла

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 05 юли 2009 10:44

Офтопик:
Продължавам да се съмнявам до колко закона разрешава затъмняване на задното стъкло в чл.105 от ЗДП.
Дано да нямаш проблеми! Един колега за да си прехвърли колата се наложи да се запознае и с методите на почистване на затъмнението, но това стана в момент в който се шумеше около темата.

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Затъмняване на стъкла

#12 Непрочетено мнение от slowtraveler » 05 юли 2009 14:14

ogi написа:Един колега вчера ми обясняваше, че ще си слага соларно фолио на всички стъкла с 0% затъмнение (спиране на UV)....
Да не би да спира IR лъчите, защото не знам по-добър филтър за UV лъчите от обикновеното стъкло (без никаква тонировка)...
Като ефект от оригиналните атермални стъкла е загуба на чувствителност на приемниците зад нея - GPS, радар детектори и т.н...
Да не би и фолиото да има подобен ефект?
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Затъмняване на стъкла

#13 Непрочетено мнение от ogi » 05 юли 2009 16:30

slowtraveler написа:
ogi написа:Един колега вчера ми обясняваше, че ще си слага соларно фолио на всички стъкла с 0% затъмнение (спиране на UV)....
Да не би да спира IR лъчите, защото не знам по-добър филтър за UV лъчите от обикновеното стъкло (без никаква тонировка)...
Като ефект от оригиналните атермални стъкла е загуба на чувствителност на приемниците зад нея - GPS, радар детектори и т.н...
Да не би и фолиото да има подобен ефект?
Не знам какъв е ефекта и честно казано съм скептично настроен към някаква съществена разлика, но ще видя като зрител поне :) Това, че автостъклата спират донякъде UV лъчите може да се забележи и с поляризирани очила - вижда се когато ъгъла на поляризация съвпадне - спира се светлинния поток.
Офтопик:
(Айде че ще си изпусна самолета за Кипър... 8) Там ми трябват само слънчевите очила)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Затъмняване на стъкла

#14 Непрочетено мнение от авео » 06 юли 2009 00:14

Vesko1 написа:
авео написа:Ставаш опасен за околно движещите се. С тези затъмнени стъкла се пречи на задния да вижда през теб и да предприема изпреварвания или други маневри.Сигурен съм,че всеки се е сблъсквал с този проблем.
Не по опасен от една "баничарка" ,камион, бус ,автобус,тир...тоест 2-3ти от колите на пътя не дават видимост на задния.Щом закона ми разрешава ,защо да не се възползвам от тази екстра-кажи.Знаеш ,че веднага се усети разликата в купето-аз не вярвах като ми разправяха че е по хладно,но сега се убедих.
Е-еееее,камионите и другите,конструктивно са си така,докато ти имаш доста стъкла и те са там за да имаш самият ти добра видимост.Дано да не ти се случи,точно тази "екстра" да ти изиграе лош номер.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Затъмняване на стъкла

#15 Непрочетено мнение от slowtraveler » 06 юли 2009 08:53

Съгласен съм, че създава предпоставки за ПТП.
Когато настигна бус или камион или затъмнена кола, много често се изнасям в страни за да имам видимост пред него (някои хора си мислят, че се правя на отворен и ги 'натискам')...
Много ми е некомфортно да карам след такава кола и гледам да я изпреваря на време..
Карането след затъмнена кола ме натоварва допълнително - вместо да мога да си преценя спирането със светналите спирачки на предходните 5-6 коли, трябва да съм постоянно с повишено внимание за да мога да реагирам на рязкото спиране, за което разбирам, чак като буса/камиона/затъмнения набие спирачки...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Екстериор, Интериор, Аксесоари”