Да Ви се похваля - 2

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Да Ви се похваля - 2

#136 Непрочетено мнение от pamporov » 19 авг 2013 09:13

Честито! :y: Дай малко подробности.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Да Ви се похваля - 2

#137 Непрочетено мнение от todortv » 19 авг 2013 09:24

Благодаря, всъщност колата е за дъщеря ми и зет ми.
!999г/ юли, предни ел.стъкла, климатик, СД, 1.4, предни възглавници АБС, централно заключване, серво.... сравнително запазена, разбира се има какво да се пипне, както всяка стара кола. Предстои монтаж на обикновена АГУ.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
pamporov
Активен
Активен
Мнения: 571
Регистриран: 06 май 2012 22:27
Skype: g.pamporov
МПС: Lacetti 1.8; VOLVO S40 II
От: Plovdiv

Re: Да Ви се похваля - 2

#138 Непрочетено мнение от pamporov » 19 авг 2013 11:30

Много лачена изглежда, да и се радват дълго години безаварийно!

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Да Ви се похваля - 2

#139 Непрочетено мнение от todortv » 19 авг 2013 11:57

:beer: Благодаря, да са живи и здрави и безаварийно да им служи!
Лачена е вярно, но ако се погледне "през лупа" ще се намерят кусури... :lol: все пак колата е на 14г.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
gigabate
Активен
Активен
Мнения: 514
Регистриран: 31 мар 2010 20:47
Skype: ivan_444
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE LPG-BRC
От: Казанлък
Име: Иван

Re: Да Ви се похваля - 2

#140 Непрочетено мнение от gigabate » 19 авг 2013 16:23

Честито!!! :clap: Колата е голяма лъскарка, много малко поддържани могат да се видят....повечето не случват на собственици. :(
http://www.carspending.com/bg/vehicles/ ... ewoo-lanos" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Да Ви се похваля - 2

#141 Непрочетено мнение от slowtraveler » 19 авг 2013 16:40

Честито колега.... :handshake:
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Да Ви се похваля - 2

#142 Непрочетено мнение от dsuzunov » 19 авг 2013 18:07

Честито и от мен!
Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: Да Ви се похваля - 2

#143 Непрочетено мнение от The Stig » 19 авг 2013 21:02

И аз да честитя новата придобивка- изглежда много добре ! Хубаво е форумните коли да се увеличават.
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Да Ви се похваля - 2

#144 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 авг 2013 23:31

Честито и от мен! Дано да е безпроблемна! Може да е лъскава, но подхода е прагматичен, ако се съди по това, че ще се слага газ.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Да Ви се похваля - 2

#145 Непрочетено мнение от todortv » 20 авг 2013 08:50

Благодаря, колеги :handshake:
Да ще се слага газ, бензина е гориво за "разпалване". :lol:
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Потребителски аватар
gremlin_
Напреднал
Напреднал
Мнения: 491
Регистриран: 27 авг 2008 21:29
МПС: Daewoo Lanos 1.4SE
От: Плевен
Име: Венци

Re: Да Ви се похваля - 2

#146 Непрочетено мнение от gremlin_ » 20 авг 2013 21:55

Честито,с здраве да си я карат и безаварийни километри.Ако не се лъжа я имаше в çara.bg и е от Плевен :)
Daewoo Lanos - 1.4 SE LPG, year 1998, 55 kW (75 PS), manual Изображение

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: Да Ви се похваля - 2

#147 Непрочетено мнение от todortv » 21 авг 2013 08:59

Благодаря!
Да :y:
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

Proximus
Напреднал
Напреднал
Мнения: 480
Регистриран: 02 окт 2009 10:32
Skype: bgproximus
МПС: Aveo 5
От: Varna
Име: Proximus

Re: Да Ви се похваля - 2

#148 Непрочетено мнение от Proximus » 22 авг 2013 17:01

Най-накрая видях файда от четирите години обслужване във "Булвария" :-)
Преди две седмици ми светна лампата на таблото за проверка на двигателят. Оказа се ламбда сонда. След известно колебание дали спада към разширената гаранция, ми я подмениха седмица по-късно гаранционно. Оригинала иначе струва 280лв + ~40 лв монтаж.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Да Ви се похваля - 2

#149 Непрочетено мнение от ogi » 03 сеп 2013 13:34

Я, да видим, някой при напълно работещ и изправен автомобил, правил ли е такава касапница без повод?

Изображение

С един приятел се хванахме и разхвърляхме предницата на колата ми с учебна цел :rock:
Офтопик:
Поводът, който си измислихме бе лично уверяване, че колата е обслужена, тъй като я купих с такова уверение от доверен човек, както и преценка на километрите и амортизацията. ]:)

Както се раждат всички глупости на земята, една събота сутрин на кафе, се роди идеята да се разглоби колата ми, за да видим какво има вътре :) Речено-сторено.
Изображение
Имаме бонус - сервиз с подемник и инструменти.
Минуса е, че всичко е адски наблъскано и тясно...
Изображение
Смъкнахме фаровете, 2-те кори под колата, бронята, подкалниците и всички останали карантии, както се прави винаги при ВАГ и ударихме на първата греда - един воден маркуч не поиска да излиза от никой край. След много мъки се отказахе и просто отворихме на една страна водния радиатор с предната маска като врата, радиатора на климатика (също без разкачане) на другата, радиатора на хидравликата надолу, а кулера си излезе целия.
Изображение
Последва още по-голяма беда - виското бе яко затегнало и нямаше развиване, а без него няма достъп до ремъците. Половин ден отидес мъки по него... С рамо - метър и нещо и ключ 32 не помръдна, огромният двигател се усукваше, но виското не падна...съответно бе демонтирано цялото от задната страна, предполагам е излишно да обяснявам термина "основен ремонт през ауспуха". Шестограмче с 2 пръста и развиване с по 10 градуса на 1 мин, докато целиш профила. След 1 ден предницата бе долу и един кашон, пълен с крепежни. Сваляне на радиатори, турбина, нафтови и турбо пътища, дебитомер, ЕГР, капаци на главите, дюзи, кутии, кабели, много, много неща...


На другият ден самата инспекция:
- ремъци - ОК, нови
- ролки (много) - свалени и прослушани за шум и проверка на дата - ОК, нови (2 год.)
- валове - ОК, няма износване
Изображение
Интересното на този мотор е, че 2-та вала на всяка глава са зацепени със зъбни колела, а не с ремъци. Веднага ми изникна въпроса, ако се извадят как ли става наместването после на всичко..? :tmi:
Изображение
- водна помпа - ОК, нова
- сваляне и проверка на амортисьорчетата по ролките на ремъците - ОК, без луфтове
- кобилички, повдигачи, ОК, всичко на място, няма изпадали :)
- центровка - лява и дясна глава имаха минимално срещуположно изместване от центъра, което го отдавам на следите от флумастер по колелата, с които е било извършвано центроването при обслужването, което е напълно погрешно.
Изображение
За целта има специални инструменти - слагат се ключове на валовете на главите, коляновият вал се намества на белег,
Изображение
слагат се и шишове на ГНП и така се блокира цялата система, да не мърда. Колелата срещу валовете са на конуси и излизат с инструмент за вадене на лагери. Следва заключване на валовете зад главите и центровка на цялата схема. Ние нямахме този инструмент, който струва много пари и си направихме планки за заключване на валовете.
Последващото нанизване на ремъците е като судоку... Интересно бе, че капаците на главите бяха магнезиеви и с някакво допълнително противошумно покритие.
- почистване на нагар на всмукателните колектори, че натрупват една уникална за турбодизела гняс
Изображение
- смяна на дихтунги на дюзите (това аз си го бях наумил, че искам да стане), ваденето на дюзите също става със специален инструмент, че иначе няма начин... Нещо като обратен чук, завива се на резба на дюзата.
Изображение
- дихтунги на обратната нафта
- проверка на филтъра за картерни газове, че има една година на дефектни такива по бюлетин - ОК
Изображение
- проверка на ЕГР, нямаше нужда от чистене дори
- проверка на турбото - никакви луфтове, чисти лопатки, движеща се мазно променлива геометрия
Изображение
и т.н. и т.н., сигурно пропускам още какво правихме...
Изображение

Замина един ден и както и предполагах - не успяхме да приключим уикенда, та сега след работа отивам на друга работа, да довършваме сглабянето... :) Изгубихме една дихтунга на маслената магистрала към турбото и работата удари котва, докато я взема, както и още 1-2 гарнитурки... Лошото на V-образните мотори е, че изпуснеш ли нещо - край, отива в бездната... Намерих си 3-4 крепежни като стигнахме дъното на V-то, както и едно шестограмче, съответно загубих 1 болтче и 2 безценни дихтунги.

Много сложен и тежък за обслужване агрегат, изисква специални инструменти и знания, абсолютно всичко е с някакъв чалъм, който ако не го знаеш си до там...

Моторчето: :)
ИзображениеИзображение
Има и едно вътрешно удовлетворение от цялата работа, че знаеш какво караш.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
miroki
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 3096
Регистриран: 19 май 2010 08:32
МПС: lanos 1.6 16V
От: varna
Име: miroki

Re: Да Ви се похваля - 2

#150 Непрочетено мнение от miroki » 03 сеп 2013 14:13

Е поне не съм аз дето ще има втора работа след работа. Днес ще ми е 3 ти ден занимавка.
Що не каза по-рано, че ти се разглабя кола, да тренираш малко на моето табло. :D
Уеб дизайн и изработка на сайт!
Изображение

Daewoo - Lanos LPG Изображение
http://www.sitemiroki.net/

Отговори

Върни се в “Забава”