no comment :o)

Забавни снимки, интересни разкази, вицове, трикове и всичко свързано с доброто настроение.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#451 Непрочетено мнение от ogi » 31 авг 2014 11:18

Типичен пример за човек, за който автомобила е сбирщина механика за придвижване от А до Б.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#452 Непрочетено мнение от slowtraveler » 31 авг 2014 14:03

ogi написа:Типичен пример за човек, за който автомобила е сбирщина механика за придвижване от А до Б.
Която сбирщина механика не е задължително да пристигне в т.Б едновременно :lol:
Абе мигача работеше... Проверих прогнозата - и дъжд не се очакваше - ще стигне до Ст.Загора как да е (по-добре отколкото въобще без мигач)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: no comment :o)

#453 Непрочетено мнение от The Stig » 01 сеп 2014 21:10

Тема в HONDA форума:
В гърнето ми е влезнало куче, мога ли да запаля двигателя и да тръгвам?

:c37
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#454 Непрочетено мнение от slowtraveler » 10 сеп 2014 20:21

както се казва - опита не можеш да го пропиеш :lol:
Изображение
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: no comment :o)

#455 Непрочетено мнение от The Stig » 15 сеп 2014 18:55



Много нерви, много нещо... :dknow:
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: no comment :o)

#456 Непрочетено мнение от dsuzunov » 15 сеп 2014 19:07

Язък му за белите коси.
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#457 Непрочетено мнение от ogi » 15 сеп 2014 23:02

По повод това клипче, протече широка дискусия във фейсбук, след като беше споделено от един познат. Обобщено казано - 2-ма идиоти на пътя - нито единия, нито другия реагираха адекватно.
1) Тоя с аудито отпред не пусна мигача за престрояване и отделно реакцията му
2) Тоя с камерата нарочно газира колата, да не го пусне да свие и се облегна предизвикателно на клаксона
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: no comment :o)

#458 Непрочетено мнение от slowtraveler » 15 сеп 2014 23:28

Абе да си призная, и аз понякога реагирам не съвсем адекватно...
Преди седмица рано сутринта чакаме един светофар по тясна улица...
Насрещното движение по принцип е забранено за автомобили, но улицата не е еднопосочна, защото по насрещната лента понякога минава обществен транспорт.
Светва зелено, колоната тръгва, и в този момент някакъв юнак с бронирано Чероки (сигурно инкасо) решава, че трябва да мине пред всички - явно засилен отдалеч се движи по лентата за насрещно движение. Обаче лентата му се заема от насрещен трафик (чакащ за ляв завой) и юнака решава, че може с чукване на мигача, едновременно с това да се опита да ме натисне, влизайки пред мен в колоната (реално нямаше никакво място, защото по принцип държа доста малка дистанция до предходния особено при преминаване на светофар...
Клаксона ми явно стресна юнака, защото рязко се отдръпна и наби спирачки спирайки пред насрещния трафик... Съответно редицата си мина, и явно някъде назад юнака е успял да премине.
След известно време чакайки на следващ светофар гледам с мен се изравнява същия субект и спира в съседна лента (вече на широко място) със светеща зелена секция за неговата лента и явно нещо ми се пени вътре.... Оставих го да си се пени без да му обърна внимание - нищо не се чуваше при мен.
Не посмя (а може и да не е имал право) да слезе от колата...
Та се чудя, кое е по-добре - дали пък не трябваше да набия рязко спирачка (с риск да ме ударят отзад) за да пропусна бързака, или пък избрания от мен вариант (там пък с риск за конфронтация и явна агресия на пътя и от моя, и от негова страна)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#459 Непрочетено мнение от ogi » 15 сеп 2014 23:53

Е точно тук не е такава ситуацията, гледах му от любопитство и други клипчета на тоя видео-музикант и явно обича да се закача... Има даже едно клипче, дето чист късмет да не отнесе пешеходец и въобще не знам защо го е качил дори, сигурно и ще го изтрие, след желания широк отзвук. Тоя агресант пък с аудито явно му беше вменено, че трябва да се влезе в мола в последния момент, или се беше объркал, защото не се пререди пред опашката, а си спря чинно на равна колона коли отляво и отдясно, където и двете ленти бяха за напред. После явно му бе разпоредено да влезе в мола, (или се беше заблудил) и даде газ да мине отпред, да успее да влезе към входа за подземния паркинг на Сребърна, ама тоя интригант с камерата нарочно даде също газ и направи тая драма, та и провокира с клаксона, това определено не си беше изнервено подсвиркване, а чиста провокация, без съображение за околни коли и пешеходци по тротоара. Ако ми каже някой, че е употребил клаксон, в градски условия, за да избегне ПТП... :dknow:

Чиста проба излишни нерви и показност е цялата ситуация, като знам колко по-нагли изпълнения са ежедневие и заслужават много повече внимание.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
The Stig
Модератор
Модератор
Мнения: 2761
Регистриран: 20 мар 2010 19:43
Skype: hihit_
МПС: Audi A3 8P / Lanos
От: Плевен/Белене
Име: Стефан Арабаджиев

Re: no comment :o)

#460 Непрочетено мнение от The Stig » 15 сеп 2014 23:57

Жоро, според мен си постъпил правилно...важното е, че не се е стигнало до излишни изблици на агресия. Пененето...майната му- за жалост имам чувството, че всеки се "пени" дори, когато е виновен в дадената ситуация. Защо почти всеки 2-ри е толкова нервен и агресивен, незнам...

Всеки прави грешки...важното е след това да се реагира адекватно и по цивилизован начин. Случвало се е и аз да направя някой гаф на пътя(признавам си)- винаги се извинявам по всякакъв възможен начин.
Ще споделя един случай.... натоварен трафик и се случи така, че засякох леко(няма да се оправдавам защо и как) друг автомобил. Нищо сериозно...веднага се извиних с аварийки и жест, но явно човекът имаше кофти ден- на следващия светофар агресивно спря до мен и излезе от колата, като имаше явните намерения за физическа разправа. Свалих си прозореца и най-искрено му се извиних и даже му предложих да го почерпя с нещо(чувство за вина, к'во да правиш :dknow: )..явно му въздействах, та след като няколко секунди ме гледа втренчено, каза, че няма нужда и ми се извини за неадекватното му поведение.
Та, така...важното е да сме преди всичко хора. Иначе "най ги обичам" гангстери, които са в явно нарушение и не само не се извиняват, а скачат на бой...

Иначе специално за клипчето- и аз мисля, че и двамата герои имат вина....единия нервак, другия провокатор..кофти комбинация :lol:
Изображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: no comment :o)

#461 Непрочетено мнение от dsuzunov » 16 сеп 2014 10:58

Интересно, защо всички коментирате ситуацията от гледните точки на двамата водачи, а никой не направи коментар на базата на ЗДвП.
Закон, който е унифициран почти изцяло със сродните нему закони в цял свят.
Ако бяха потърсили КАТ, водачът на Аудито щеше да отнесе акта.
п.п. Мога ли да кача видеоклип, без да го качвам другаде, преди това?
Изображение

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: no comment :o)

#462 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 сеп 2014 11:03

Офтопик:
dsuzunov написа:п.п. Мога ли да кача видеоклип, без да го качвам другаде, преди това?
Няма начин.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#463 Непрочетено мнение от ogi » 16 сеп 2014 16:25

dsuzunov написа:Интересно, защо всички коментирате ситуацията от гледните точки на двамата водачи, а никой не направи коментар на базата на ЗДвП.
Акт за неправилно престрояване, или неупотребата на сигнализация? Ами то и снимащия използва клаксон, не за да предотврати ПТП, това също е нарушение - чл. 30 май беше (наскоро го гледах)...

Понеже дискусията във ФБ намеси марката на колата и комплексите и веднага ме обвиниха, че съм бил пристрастен - само да вметна, че снимащия също е с Ауди - 2-ма малоумници-комплексари се събрали на едно място :)
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: no comment :o)

#464 Непрочетено мнение от dsuzunov » 16 сеп 2014 20:58

Акта ще е за отнемане на предимство при маневрата престрояване. (чл. 25; ал. 2)
(2) При извършване на маневра, която е свързана с навлизане изцяло или частично в съседна пътна лента, водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се движат по нея.
Чл. 179. (1) (Предишен текст на чл. 179 - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Наказва се с глоба от 50 до 150 лв.
5. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) който не спазва сигналите на пътните светофари, предписанието на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране, правилата за предимство, за разминаване, за изпреварване или за заобикаляне, ако от това е създадена непосредствена опасност за движението
Изображение

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: no comment :o)

#465 Непрочетено мнение от ogi » 16 сеп 2014 23:55

Ясно... Абе клипчето олицетворява картинката на средния българин, каквото и да го нищим - изпаднали, изнервени и низки хора сме масата...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Отговори

Върни се в “Забава”