Сервиз Daewoo - Бургас

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Сервиз Daewoo - Бургас

#1 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 06 авг 2007 14:43

така след като се уверих, че проблема на давещия се е на самия давещ се..... ето и моя опит от сервизи в Бургас:

официален сервиз това е на Бовата/опел намира се до ВХТИ посока КАТ

друг сервиз е на ПУСАН срещу зеленчуковата борса северна промишлена зона. Но там е по-скоро склад за коейски авточасти а от долу има сервиз... От опита вече.... от там далеч....
а за тези "майстори" на които я водих преди да намеря горния сервиз не ми се говори..... :x
Последна промяна от JIJOMAMA на 15 окт 2008 22:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

#2 Непрочетено мнение от Vesko1 » 08 мар 2008 19:14

Сервиз и магазин в Бургас
Автосервиз "ПУСАН"-Бургас,Представител на КОРЕЙСКИ авточасти
IMPORT & EXPORT
гр.Бургас,ул."Одрин"3,
тел./фкс:056/861183
моб.:0889/276684
0887/122711, 0885/175644
e_mail:pusan@abv.bg

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

#3 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 09 мар 2008 12:05

Vesko1 написа:Сервиз и магазин в Бургас
Автосервиз "ПУСАН"-Бургас,Представител на КОРЕЙСКИ авточасти
IMPORT & EXPORT
гр.Бургас,ул."Одрин"3,
тел./фкс:056/861183
моб.:0889/276684
0887/122711, 0885/175644
e_mail:pusan@abv.bg
там вече отивам с едно на ум.... справка - темата с бензиновата ми помпа.

Също така това е склада с резервни части а сервиза е под тях и е друга фирма. Просто хората са се кооперирали да работят заедно.

Съвет - купете си частите от склада и ако колата ви е в движение газ и далеч от севиза. Друго място е фирмения сервиз на Хюндай и Опел.
Последна промяна от JIJOMAMA на 15 окт 2008 22:19, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#4 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 22 сеп 2008 11:42

Колеги, казвайте и вие сервизи в Бургас. Май ми се налага сериозен ремонт и тъй като нищо не разбирам не искам да ме оскубят...
Leganza 2.0 136hp

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#5 Непрочетено мнение от Izparitel » 22 сеп 2008 11:58

Да си призная като ходих към южното черноморие се надявах да няма проблеми с Нубирата ми, защото положението с частите и сервизите в Сф не е розово, а какво остава за непознат град в другия край на Бг. Нямах идея къде и какво има като сервизи и магазини.
Макар да съм далеч от Бургас, мисля, че наличието на такава информация за различните градове може да е полезна при непредвидени случаи.
Пък дано никога не потрябва!

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#6 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 22 сеп 2008 16:05

Izparitel написа:Да си призная като ходих към южното черноморие се надявах да няма проблеми с Нубирата ми, защото положението с частите и сервизите в Сф не е розово, а какво остава за непознат град в другия край на Бг. Нямах идея къде и какво има като сервизи и магазини.
Макар да съм далеч от Бургас, мисля, че наличието на такава информация за различните градове може да е полезна при непредвидени случаи.
Пък дано никога не потрябва!
Абсолютно си прав но в моя случай ще вкарвам колата в бокса за да ремонтират ремонта на тези от горния сервиз "пусан" или там както им е името. :swear:
Leganza 2.0 136hp

Потребителски аватар
ognqn
Редовен
Редовен
Мнения: 129
Регистриран: 26 фев 2008 21:49
Skype: plam_ko
МПС: Daewoo Tacuma-1,6 16v
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#7 Непрочетено мнение от ognqn » 22 сеп 2008 19:43

Първия сервиз за корейски автомобили и то DAEWOO в Бург. област е в гр.Каменово.Скоро бях там-имат диагностика за доста модели,но за моята нямат.
Препоръчвам ти да минеш през тях за консултация поне.
А тия зад зеленчуковата борса и аз ги похвалих,щото ходих за първоначално обслужване,след като прочетох твоите препоръки,но сега след време си мисля че са най обикновенни мастори,които си търсят кой да набутат.Спестявам по силни думи.
Takuma Sato

Daewoо Tacuma-1,6,/77kw/,SE,2002g.

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#8 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 15 окт 2008 22:45

ognqn написа:Първия сервиз за корейски автомобили и то DAEWOO в Бург. област е в гр.Каменово.Скоро бях там-имат диагностика за доста модели,но за моята нямат.
Препоръчвам ти да минеш през тях за консултация поне.
А тия зад зеленчуковата борса и аз ги похвалих,щото ходих за първоначално обслужване,след като прочетох твоите препоръки,но сега след време си мисля че са най обикновенни мастори,които си търсят кой да набутат.Спестявам по силни думи.
Така да кажа и след ремонта на колата... наистина се оказа, че в Бургас този сервиз в Каменово е първия за нашите коли.
След ремонта колата ве4е мърка.... така както трябва.... явно там ходят повечето таксита да си правят ремонт.. видях и варненски коли в сервиза.

Както по-горе писах този сервиз под ПУСАН магазина до зеленчукова борса се оказаха пълно мошеници.... Колата при тях съм я водил три пъти и сега ще ви разкажа, какво се случи и какво се оказа след това:
1. смяна на жилата на ръчна спирачка, не успяха да ги сложат в два други сервиза...
след известно време ръчната се натегна сама и започна да опира и се наложи пак да я отпускат....
- сега се оказа, че и те не са я сложили както трябва.....
2. смяна на термостат.... докато беше в сервиза бензиновата помпа спряла да работи, тъй като поплавака не е отчитал правилно и била останала без бензин.... тогава тази версия ми стори правдоподобна..... но сега разбирам как са ме прекарали, като рибка.
резултата беше, че по нова година ги честитих с 500 лв... ;( /а най-веселото беше - "термостата ти го сменихме но колата ти нещо не иска да пали - отвън е оправяй се" и това ми го казаха с най-нормален тон/
3. смяна на гумички, семиринги, ремък.... след ремонта колата имаше малко странен звук но обясниха, че било нормално и да не се претеснявам....
След 1500км. - страния звук се превърна в рев на умряло, при отпускане на газта имах чувството, че двигателя ще се разпадне, започна да тече масло от гарнитурата.....
- оказа се, че изобщо не са направили ремонта правилно...... и плащах за ремонт на техния ремонт.... добре, че частите не са се били разбили....

Равносметката от този сервиз е 400лв назад за труд и уж бензинова помпа 300лв.... и много счупени нерви. В момента се замислям, дали да не ги съдя защото това си е чиста измама да не говоря, че с калпавия ремонт може някъде да се пребия с 100км/ч.
Така, че едва ли пак ще отида там.... освен ако не ми падне пердето и не отида да се саморазправям с тези мишоци. (boi)
Leganza 2.0 136hp

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#9 Непрочетено мнение от ogi » 15 окт 2008 23:05

Пробвай да идеш в БГ Мотор (Деу сервиз) на Ботевградско в София - тогава ще имаш по-сериозни намерения към сервизирането (личен опит) :D
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

micksp
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 26 окт 2008 09:03
МПС: Деу Нубира 2.0 16V - Седан
От: Бургас
Име: CaptMick
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#10 Непрочетено мнение от micksp » 31 окт 2008 10:07

В Бургас читавите сервизи за каквото и да било са малко кът... На моята Нубира, която е прясна още, съм правил само задължителното обслужване - ангренажен, пистов ремък, всички ролки, масла и филтри. Тая работа ми я свърши Гачето - сервиза е в Лазур, зад пункта за подмяна на бутилки битова газ на Топливо /паркинга до Флора-та/. За труда ми взеха 80 лв, като бонус ми купиха една ролка, пропусната от мен, смениха и антифриза плюс две изгорели крушки на заден стоп и габарит. Те ми откриха и проблема с ГИ, иначе двигателя е перфектно центрован на бензин. Имах уговорка от предния ден за 09:00, когато оставих колата. Малко след 12:30 ми позвъниха, че е готова. Просто нямам думи, пък се познаваме отдавна с тях.

Имам добри отзиви за Мото Уни - до Стандартизацията в Славейков. Приемат и правят всякакви коли, предимно японски и корейски. Мой приятел ходи само там и е доволен.

Ако някой се интересува от узаконяване на газово или има проблем с паспорта, прегледи и прочие - в Славейков, Тих Труд - на портала има голяма табела Ремонт на газови уредби. Човека решава всички административни проблеми незабавно.

micksp
Нов
Нов
Мнения: 50
Регистриран: 26 окт 2008 09:03
МПС: Деу Нубира 2.0 16V - Седан
От: Бургас
Име: CaptMick
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#11 Непрочетено мнение от micksp » 19 дек 2008 18:17

Преди 10 дни заведох нов клиент да си купува Авео от Бова - представители на Опел и Шевролет. Имат голям сервиз с всичко необходимо до паркинга след ВХТИ в Славейков и след отправените конкретни запитвания от мен мога да кажа, че поддържат и обслужват Нубира. Проблема е в цените, които са твърде високи, да не говорим за частите - просто е безсмислено, при все, че колите ни са по на 8-10 години и струват по-малко от първоначална вноска за Авео.

Потребителски аватар
nikolaigrozev
Редовен
Редовен
Мнения: 160
Регистриран: 26 мар 2009 10:06
Skype: nikolai.grozev
МПС: lanos 1.4 perfect
От: burgas
Име: nikolai

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#12 Непрочетено мнение от nikolaigrozev » 09 май 2009 15:37

JIJOMAMA написа:Колеги, казвайте и вие сервизи в Бургас. Май ми се налага сериозен ремонт и тъй като нищо не разбирам не искам да ме оскубят...
здрасти колега аз мога да те консултирам не е проблем лошото е че,работя на друго място и само в неделя по обяд сам свободен през другото време все работя, за консултация няма проблеми иначе избягвам да се занимавам с леганза,работя с един приятел в едно гаражче ако решиш драсни някои ред...всичко хубаво
ПРИ НАС Е ВЕСЕЛО

Потребителски аватар
nikolaigrozev
Редовен
Редовен
Мнения: 160
Регистриран: 26 мар 2009 10:06
Skype: nikolai.grozev
МПС: lanos 1.4 perfect
От: burgas
Име: nikolai

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#13 Непрочетено мнение от nikolaigrozev » 09 май 2009 15:45

В Бургас имше само един сервиз на деу,там разбираха много при МЕРСИНКОВ до ден днешен няма такъв сервиз друг в Бургас,останалото е без коментар ..приятен ден
ПРИ НАС Е ВЕСЕЛО

Ksavie
Минаващ
Минаващ
Мнения: 25
Регистриран: 03 фев 2008 00:53
Skype: ksavie
МПС: Деу Леганза 2.0, 2002 г.
От: Бургас
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#14 Непрочетено мнение от Ksavie » 10 май 2009 01:34

Аз ползувам само един майстор - много е добър. Иван в кв. Победа, ул. "Мургаш" 9, улицата на "Шел"-а перпендикулярна на "Индустриална", втората пресечка вляво - точно срещу училището. Не работи скъпо и е точен.
За електрониката - много съм доволен от Диан от "Елкон-а", в бившия "Металик" пак в кв. "Победа", имам телефони (там е с предварително записване), ако Ви интересува - питайте пак.
Ksav

Потребителски аватар
JIJOMAMA
Напреднал
Напреднал
Мнения: 351
Регистриран: 06 авг 2007 14:28
МПС: Lacetti 1.6
От: Бургас
Контакти:

Re: Сервиз Daewoo - Бургас

#15 Непрочетено мнение от JIJOMAMA » 01 ное 2013 23:50

Така малко да изкарам темата.
Смених сервиза - сега посещавам фирмения на Индикар-такси до Хемус.
За момента съм доволен. Просто пичовете имат основно корейки от всички модели и сами си ги сервизират и са запознати с болежките.
Цените са прилични и имат на склад масовите части.
Leganza 2.0 136hp

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”