София, Маргел - Ботевградско шосе

Магазини, морги, вносители. Вашите отзиви за обслужването на нашите автомобили. Препоръки за посещение, или избягване.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

#16 Непрочетено мнение от ogi » 11 юли 2008 22:22

авео написа:
Plamen написа:Колеги, ето и моя опит от Маргел:

На радиатора - вентилатор ляв - 170 лв., десен - 140 лв. = 310 лв.
Носачи комплект - 2бр. х 80лв. = 160 лв.
Реглаж на предница - 25 лв.
Труд - около 90 лв.
Общо - 585 лв.

Става въпрос за Деу Нубира 98г., 1600 куб.см. бензин, 106 к.с.
Дали съм доволен? - Да, момчетата си свършиха работата.
Друг е въпроса че вече частите станаха скъпи.
Само за сведение,защо си сменил носачите,като тампоните и шарнира се сменят по отделно. Не вярвам и трите елемента да са били разбити и то на двата носача.
Защото, ако бяха сменени поотделно, щеше да му излезе наполовина (както при мен стана, но бях при един мой роднина в Пловдив и бих до там сума километри, което обезсмисли ремонта) Времето е пари и никой няма да си загуби времето да буха с чука по селеновите втулки да ги изкара и да разглабя носача цял ден. Ако някой нормален човек го направи ще вземе същите пари за труд, както и да ги смени направо целите. Аз бях свидетел как се смъква носач и се вадят старите втулки (тампони). За труд нищо не ми взеха тогава, но аз купих на човека нещо за компютъра на стойност60 лв, за да не ми е неудобно. Който иска да потърси в СОФИЯ по-евтин ремонт и по-добро обслужване. Само искам да кажа, че с Мартин се запознах когато закарах колата там!!! Всичките ми впечатления са от пръв поглед и за това постнах темата. Аз наистина обиколих доста сервизи тук и на всеки един от тях ме цакаха много зле и с пари и с ремонт. В София ако влезеш в сервиз, където не познаваш никой те гледат като махлуваща балама с касичка-прасенце. Преценяват те на 2-3 приказки доколко разбираш какво разбираш и се почва гилотината, като по принцип те забавят х2 х3 по времето за да не можеш да си гледаш колата, а какво става зад кулисите е Божа работа... За сметка на това после ти отрязват главата малко под кръста...
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#17 Непрочетено мнение от авео » 11 юли 2008 23:27

Пак за сведение носача се сваля за 5мин,тампона и селеновата втулка се махат/слагат/ на преса,чукът изобщо няма работа тук, а шарнир почти не се сменя,поне през първите 500 000км.Големия тампон струва 10лв.,сел. втулка-8лв,труд-12лв на колело.До тук 30лв. на колело без шарнира. 60лв за двете+25лв за реглаж=85лв. Колкото нов носач :shock: Дано колегата да се е сетил да си вземе старите носачи да им смени едни тампони и да си ги дзържи за оборотни.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
mihael
Редовен
Редовен
Мнения: 162
Регистриран: 15 мар 2008 19:15
Skype: mihaelkaragyozyan
МПС: Daewoo Leganza 2.0 CDX
От: Пловдив
Контакти:

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#18 Непрочетено мнение от mihael » 13 юли 2008 13:48

Авео,мисля че вече трябва да издадеш тайната каде ходиш на сервиз,но като се сетя ти си още в гаранция и си ходиш при Стефанов :(

Потребителски аватар
Plamen
Минаващ
Минаващ
Мнения: 23
Регистриран: 19 фев 2008 19:06
МПС: Daewoo Nubira I, 98г., 1600см3
Контакти:

Re:

#19 Непрочетено мнение от Plamen » 13 юли 2008 17:03

авео написа:Пак за сведение носача се сваля за 5мин,тампона и селеновата втулка се махат/слагат/ на преса,чукът изобщо няма работа тук, а шарнир почти не се сменя,поне през първите 500 000км.Големия тампон струва 10лв.,сел. втулка-8лв,труд-12лв на колело.До тук 30лв. на колело без шарнира. 60лв за двете+25лв за реглаж=85лв. Колкото нов носач :shock: Дано колегата да се е сетил да си вземе старите носачи да им смени едни тампони и да си ги дзържи за оборотни.
Момчетата от сервиза ме питаха дали си ги искам старите носачи, но аз като ги видях колко са изядени поради факта че доста време съм ги търкалял без да се сетя да ги сменя, и им казах че не ги искам. А и не съм вехтошар, не обичам да трупам стари неща. Щом е трябвало да сменя носачи - сменям ги и толкова.

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#20 Непрочетено мнение от авео » 13 юли 2008 20:46

Носачите няма от какво да се изядат. Сигурно говориш за тампоните. Отдавна вече не съм гаранционен и при Стефанов ходя само за по-сложните работи,защото дават гаранция.Също и за смяна на масло,защото за 32лв няма откъде да взема 4л.масло+маслен филтър+труд.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#21 Непрочетено мнение от Vesko1 » 13 юли 2008 20:52

авео написа:.....за 32лв няма откъде да взема 4л.масло+маслен филтър+труд.
Авео...ти продължаваш да ме учудваш с цени ...по 7лв вече "приста" няма ,камо ли полусинтетика...М10Д за трабантите е 6лв вече!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#22 Непрочетено мнение от авео » 13 юли 2008 21:58

Маслото е наливно GM 10W40 4л.х 7лв-28лв,маслен филтър 5лв. Труд няма,защото взимам маслото от тях. Правят ми и 10% отстъпка,но това е крайната цена.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#23 Непрочетено мнение от Darlin` » 13 юли 2008 23:50

И аз си купих маслото от Стефанов - 4л Х 7,58лв, масления филтър - 5 лв е от другаде. За сега съм доволна от маслото :D
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#24 Непрочетено мнение от авео » 14 юли 2008 23:20

Да не отварям нова тема- Днес беше ден за хранене на сервизите. Сутринта-преглед на колата,преглед на метановата уредба-45лв. Следобед-сервиз Стефанов-смяна ангренажен ремък,две ролки,О-пръстен на водната помпа,термостат,горивен филтър,2л.антифриз концентрат и 2л дейонезирана вода. Всичко 260лв, от които 55лв. труд и два часа време.Доволен съм,всичко беше професионално и през цялото време седях на един стол до колата и разпитвах майстора за всичко.Той нямаше нищо против.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
lanos
Редовен
Редовен
Мнения: 174
Регистриран: 11 май 2008 14:09
Skype: museau_noir
МПС: DAEWOO LANOS 1,4 COOL - 1999
Контакти:

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#25 Непрочетено мнение от lanos » 15 юли 2008 06:57

Трудът е много относително нещо ! Труд е да си чешеш келявото теме - охкайки и пъшкайки ,и да се въртиш като обран евреин около колата ,а също така труд е и да работиш професионално и да даваш любезно консултации.Въпреки че на запад това никъде го няма.Никого не допускат до колата ,която се работи в момента т.к никой сам няма да тръгне да си я поправя. Тъй като виждам вече се взема около 15-20 евро на час за труд и в България. Както съм казвал и друг път куцо и сакато се е "нахвърлило" да поправя коли и да прави сревизи, в които обслужването е на ужасно ниво,а крайния резултат фатален дори в някои случаи за клиента(когато става въпрос за лагери по ходовата част и двигателя).Опитах се като директор на Занаятчийската камара да създам някакъв ред.Успях 10% ! Останалите или са в сивия сектор ,или не отговарят на никакви условия, или мислят ,че са хванали Господ за "шушляка"? В България просто -оправяне няма!И след 100 години нещата ще бъдат все такива ,ако съществуваме още като държава и народ!
Изображение

Изображение

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#26 Непрочетено мнение от lakov » 18 юли 2008 15:44

Здравейте !
и отзиви за Маргел :
Доволен !
колато обслужена напълно - ролки, ремъци, филтри, масло, труд - 350 лв.

единствено не се намери въздушен филтър за деу-то /такума/.

p.s. кой и къде е Стефанов ? /да ида да видя за въздушен филтър.../ ?

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#27 Непрочетено мнение от Ilyan » 18 юли 2008 16:35

lakov написа:...

p.s. кой и къде е Стефанов ? /да ида да видя за въздушен филтър.../ ?
Автосервиз "Стефанов" - Пловдив :)
Изображение

lakov
Редовен
Редовен
Мнения: 111
Регистриран: 02 юли 2008 23:30
МПС: Шевролет Каптива
От: София
Име: Lakov
Контакти:

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#28 Непрочетено мнение от lakov » 18 юли 2008 20:17

А мерси - до Пловдив за филтър ще ми дойде маалко нерентабилно.... :D намерих го в София. Поздрави!

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#29 Непрочетено мнение от ogi » 21 юли 2008 21:36

Моля, не спамете темата, говоря за конкретен сервиз и съм описал по-горе защо. Още веднъж казвам - в този сервиз съм стъпал веднъж засега и за първи път от много време постъпиха коректно с мен и си видях "ранените" части, да не говорим, че въобще ги откриха (за разлика от Деу-сервизите), при условие, че момчето не беше правило Деу-та досега, но си разбира много от работата и се старае и бе КОРЕКТЕН - това, където другаде не можеш да намериш май! Моля само за положителни, или отрицателни отзиви свързани с този сервиз и Мартин в тази тема.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Ilyan
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 959
Регистриран: 07 ное 2007 10:07
Skype: ilyan-f1
МПС: ex. Leganza
От: София

Re: София, Маргел - Ботевградско шосе

#30 Непрочетено мнение от Ilyan » 30 юли 2008 12:44

И аз бях там в събота(26.07.08) за смяна на лагер на задна дясна гума. Оказа се, че трябва да се смени и лагера на предна дясна гума. Нямаше време да ходя да търся лагер и после да се връщам и се разбрахме за вторник(29.07.08) да отида. Уви, Есперото не им се предаде :D . Не успяха да отвият гайката, счупиха два въртока :shock:
Като обслужване ми харесаха. Не те гледат намръщено, щото си им развалил почивката. Не филисовстват, колко големи майстори са те и как другите не разбират. Отговаряха на въпросите ми, където трябваше ми обясняваха допълнително. Оказа се, че задните барабани и спирачните цилиндърчета са за смяна.
Изображение

Отговори

Върни се в “Сервизно обслужване”