Табло с уредите (арматурно табло)

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Табло с уредите (арматурно табло)

#1 Непрочетено мнение от dsuzunov » 04 авг 2008 21:10

От известно време термометъра за температурата на охлаждащата течност (антифриз за непросветените) се държи странно.Ту показва нормално,ту показва по-ниска температура.Оказа се,че болтовете,свързващи уреда с платната на гърба на таблото с уредите са ХЛАБАВИ.Притегнах ги и около месец,всичко си дойде на място.От няколко дни проблема се появи отново.Свалих таблото и се оказа,че всички болтове са хлабави ОТНОВО.Притегнах ги и сега е в ред.



Това го копирах от раздела за ЛАНОС,понеже при останалите модели на ДЕУ ШЕВРОЛЕТ е идентично
Изображение

Потребителски аватар
mi6ko_pi
Напреднал
Напреднал
Мнения: 476
Регистриран: 01 авг 2008 23:35
Skype: mi6ko_pi1
МПС: Mercedes 230 CE
От: Стара Загора
Име: Най-голямия !!!
Контакти:

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#2 Непрочетено мнение от mi6ko_pi » 04 авг 2008 21:14

Благодаря за съвета , ако ми стане на мен парвото което бих направил е да си сменя датчиците :) а това явно може да е излишно :) благодаря все пак :)
Изображение

Харесва ти да бъдеш с големи тарикати, които карат Ферари, Бентли или Богати. В главата ти са само ляти джанти от платина, злато и диаманти. Виждам те в скъпи коли, а в морето с яхти на които пияш ДЖИН, ЕГАТИ. Харесва ти да се правиш на ВИП-ПЕРСОНА и да си говориш два часа по телефона. В дискотеката разходчица, пак показваш походчица и искаш да те черпя водчица. От толкова мислене стана увисване. Влизам у кен***а и се чудя и се мая, д**ба мааму да сер***, пик*** или да чертая. Сам не е редно и от джоба скубе, знам че не е редно ама ми е убаво бе .... Поселедната ми каза МАЙСТОРЕ, БОГ ЛИ ТЕ ИЗПРАТИ ?

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#3 Непрочетено мнение от zmitzov » 10 ное 2008 23:14

dsuzunov написа:От известно време термометъра за температурата на охлаждащата течност (антифриз за непросветените) се държи странно.Ту показва нормално,ту показва по-ниска температура.Оказа се,че болтовете,свързващи уреда с платната на гърба на таблото с уредите са ХЛАБАВИ.Притегнах ги и около месец,всичко си дойде на място.От няколко дни проблема се появи отново.Свалих таблото и се оказа,че всички болтове са хлабави ОТНОВО.Притегнах ги и сега е в ред.
Колега Узунов, може ли дадеш, съвет 2 дена нещо термометър показващ температурата на водата не се вдига до нормалното ниво, а стои малко над средата от нормалното. Чудя се дали не е някой датчик прецакан вече? или както казваш от таблото, но според мен не е щото преди 4-5 дена бързо вдигаше температурата, а сега не е толкова бързо. Мерси предварително.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#4 Непрочетено мнение от Izparitel » 11 ное 2008 00:58

Термостат?

Потребителски аватар
Vesko1
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2325
Регистриран: 28 авг 2007 22:42
МПС: Daewoo Nubira II-1,6;16V;106h
От: Кърджали
Контакти:

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#5 Непрочетено мнение от Vesko1 » 11 ное 2008 06:41

zmitzov написа: или както казваш от таблото, но според мен не е щото преди 4-5 дена бързо вдигаше температурата, а сега не е толкова бързо. Мерси предварително.
Вдигни температурата до нормална,а след това намери някое надолнище и пусни колата на четвърта без газ-ако температурата падне до нула значи термостата не затваря.
Успех!

Потребителски аватар
dsuzunov
VIP потребител
VIP потребител
Мнения: 5794
Регистриран: 25 яну 2008 17:52
МПС: Опел Мерива 1.4 Z14XEP
От: Пловдив
Име: Димитър

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#6 Непрочетено мнение от dsuzunov » 11 ное 2008 07:34

не се вдига до нормалното ниво, а стои малко над средата от нормалното.
Да разбирам ли,че термометъра показва по-висока температура ?
Ако е така,сменяй термостата,възможно е да е блокирал в полуотворено положение.
При замърсени контакти,ще показва по-ниска температура.
Изображение

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#7 Непрочетено мнение от zmitzov » 11 ное 2008 11:19

Мерси за съветите :), ще видя какъв е проблема и ще пиша какво става.

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#8 Непрочетено мнение от zmitzov » 16 ное 2008 14:15

Термостат, сменен и съм на 6. Но сега ще ходя на комп.диагностика за да видя за ламбда сондата, че с нея имам проблем според мен, но да съм сигурен.(свети ми чек на таблото)разхода ми се вдигна веднага така, че е почти 100% ясна работата.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 16 ное 2008 15:56

Имай пред вид, че на някои майстори е най-лесно да заплюят сондата. Така аз смених навремето напълно изправна сонда, пък после майстора хъка и мъка, че било същото.

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#10 Непрочетено мнение от zmitzov » 20 ное 2008 00:07

Ами прав си, и аз ходих на комп.дигностика и се установи, че проблема е в егр.(струва 360 лв :sweat: ) да де обаче шурея, казва че ще го оправи, може да не давам тия пари и сега съботно-неделно ще видим какво ще направим.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#11 Непрочетено мнение от Izparitel » 20 ное 2008 00:15

Успех в съботно-неделните упражнения и да напишеш за резултата! (uspeh)

kalidko
Минаващ
Минаващ
Мнения: 48
Регистриран: 24 мар 2008 11:51
МПС: Нубира 1.6 16v Eco-Sex
От: Варна

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#12 Непрочетено мнение от kalidko » 01 апр 2009 13:42

на мойта пък стрелката отива на макс (мисля че е 120 градуса) като ударя таблото и се оправя но пак пада и аз не мога постояно да го удрям все пак трябва и пътя си да гледам.Наскоро ми се спука маркуча от всмукателния колектор до водната помпа и добре че съм на газ и почна да ми гасне колата и не я прегрях и аз трябва да ги натегна тези болчета.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#13 Непрочетено мнение от Izparitel » 01 апр 2009 14:56

zmitzov написа:Ами прав си, и аз ходих на комп.дигностика и се установи, че проблема е в егр.(струва 360 лв :sweat: ) да де обаче шурея, казва че ще го оправи, може да не давам тия пари и сега съботно-неделно ще видим какво ще направим.
Какво стана с този ЕГР клапан?

zmitzov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 13 юни 2008 00:01
Skype: zlatinmitsov
МПС: Tacuma 1.8i

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#14 Непрочетено мнение от zmitzov » 26 апр 2009 01:41

Извинявам се, че не съм поглеждал темите където съм писал и после не съм дал обратна връзка какво се случва. ЕГР е ок, оправи го човека. Но сега пак ми излезе на таблото CHECk а съм забравил за какво беше точно за това или за термостата, понеже гледам че не вдига температурата до нормалното ниво.

Потребителски аватар
redbank
Минаващ
Минаващ
Мнения: 10
Регистриран: 22 апр 2009 17:47
МПС: Daewoo Tacuma
От: гр. Лом

Re: Табло с уредите (арматурно табло)

#15 Непрочетено мнение от redbank » 26 апр 2009 08:39

zmitzov написа:Извинявам се, че не съм поглеждал темите където съм писал и после не съм дал обратна връзка какво се случва. ЕГР е ок, оправи го човека. Но сега пак ми излезе на таблото CHECk а съм забравил за какво беше точно за това или за термостата, понеже гледам че не вдига температурата до нормалното ниво.
Това "CHECk" може да ти светне за какво ли не ...., при мен веднъж светна заради преобогатяване на горивната смес, явно клапана на газта се е позабавил да изключи.... :) А може да светне за каква ли не грешка в компа на колата. Като начало можеш да опиташ да махнеш плюсовата клема от акумулатора за минута-две, слагаш отново и ако пак свети - търсиш вече друго. На предишната ми кола често "ресетвах" така компа и тази лампа CHECk спираше да свети.
Ако не можеш да промениш ситуацията, промени отношението си към нея!

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”