ПТП

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
bobiuzunov
Редовен
Редовен
Мнения: 273
Регистриран: 18 фев 2008 20:47
Skype: borisuzunov2
МПС: Chevrolet Aveo Chevrolet Cruze
От: Sofia

ПТП

#1 Непрочетено мнение от bobiuzunov » 09 юни 2008 20:02

колеги днес се завъртях с моето Авео и съсипах жадната броня леко издраскана е и предната а също и предна дясна джанта!!! Та мисълта ми е какво да лъжа утре застрахователите(уника) защото катаджиите не искаха да напишат протокол защото съм напуснал ПТП-то,но ходи им обяснявай че ако бях останал там по тези завои щеше да стане веселба! давайте идеи как да омагьосам застрахователите? P.S ако някои от колегите от София е ходил в някои от двата офиса на уника(сервиз Джемини или авто сервиз исток на 4-ти километър) и е минал по лесно да дава идеи!

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#2 Непрочетено мнение от авео » 09 юни 2008 21:32

Харесай си някоя голяма дупка пълна с вода и кажи,че при опит да я избегнеш/не си успял/ си се завъртял. Може и да мине.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

bobiuzunov
Редовен
Редовен
Мнения: 273
Регистриран: 18 фев 2008 20:47
Skype: borisuzunov2
МПС: Chevrolet Aveo Chevrolet Cruze
От: Sofia

ПТП

#3 Непрочетено мнение от bobiuzunov » 10 юни 2008 21:45

днес като тръгнах за работа забелязах че след вчерашното фиаско с колата леко дърпа на дясно и волана е молко завъртян на дясно??? от какво може да е това? дали не съм изкривил някои накрайник? или е за стенд?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#4 Непрочетено мнение от авео » 10 юни 2008 22:57

Това не е хубаво! Накрайник трудно ,ще изкривиш,по-скоро носач. Обърни внимание на разтоянието между гумата и калника,ако е по-малко отколкото при другата гума,то почти сигурно носача е поддал.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

bobiuzunov
Редовен
Редовен
Мнения: 273
Регистриран: 18 фев 2008 20:47
Skype: borisuzunov2
МПС: Chevrolet Aveo Chevrolet Cruze
От: Sofia

ПТП

#5 Непрочетено мнение от bobiuzunov » 11 юни 2008 21:22

няма разлика в разтоянието на двете гуми или поне не се вижда,а също така и човека от застрахователната(между другото минах без проблем при Уника)мери но не видя нищо! на мен ми се вижда че дясната гума е леко отворена при изправен волан,а и самия волан когато карам е леко завъртян на дясно! P.С другата сряда ще оставям колата в сервиза за да я оправят. нали Djaнтата ми е леко издраскана и ми казаха че в Бyлвариa могат да я боядисат прахово? имали такъв вариант или да сменяват направо Djaнтата?

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#6 Непрочетено мнение от авео » 12 юни 2008 01:01

До другата седмица ,ще хвърлиш гумата. За едно издраскано едва ли,ще сменят джантата,е ако я сменят още по-добре.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

bobiuzunov
Редовен
Редовен
Мнения: 273
Регистриран: 18 фев 2008 20:47
Skype: borisuzunov2
МПС: Chevrolet Aveo Chevrolet Cruze
От: Sofia

ПТП

#7 Непрочетено мнение от bobiuzunov » 21 юни 2008 16:44

да се похваля вчера си взех колата от сервиза и е много добре! 3адната броня е чисто нова а предната е само боядисана е ако много се загледаш ще се намерят забележки ама аз съм си такъв,малко си падам маниак :lol: :wink: За съжаление нищо не са направили с дjaнтата че ако я боядисали щяла да е по различна от другите,но ми предложиха нова за цената от 439 лв. но ако не намеря някоя втора ръка ще я поръчвам какво да се прави P.S това че дърпаше на дясно се оправи само с реглaж на предния most

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#8 Непрочетено мнение от DufuZ » 21 юни 2008 22:36

аз не бих се вманиачавал в джанта, ама щом си рекъл ...
няма ли да е по-евтино да пребоядисат и 4те джанти?
на един познат му искаха 150 лв . по-добре е от сумата дето са ти казали за 1 джанта
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

#9 Непрочетено мнение от Darlin` » 21 юни 2008 22:44

Какво ще стане, ако си купиш един сребрист спрей за 10-15 лв. ли незнам колко са и да си ги напръскаш сам и четирите?
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

Потребителски аватар
DufuZ
Редовен
Редовен
Мнения: 275
Регистриран: 05 авг 2007 19:42
МПС: ___нь___
От: Пловдив

#10 Непрочетено мнение от DufuZ » 21 юни 2008 23:13

може да падне горния слой и става една красота....пробвал съм :D
и при тях както и при боята на колата си иска основа, слоеве....за съжаление не съм запознат с процедурата, но пък все някъде в нета ще има информация за това.
Изображение
Совесть не отвечает или временно недоступна
http://rresist.com/

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

#11 Непрочетено мнение от авео » 22 юни 2008 00:37

Това е ненормална цена за един брой джанта! Тия да не са болни,за тези пари,ще вземеш четири нови ляти джанти много по-красиви от оригиналните. По-добре си купи четири желязни+зимни гуми и си готов за зимата. Сваляш,качваш и си готов вместо да висиш по опашки,когато дойде сезона.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”