HHO генератор

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
kkirilov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 05 авг 2011 22:21
МПС: Aveo 1.4
От: sofia
Име: Кирил

Re: HHO генератор

#46 Непрочетено мнение от kkirilov » 10 окт 2011 22:45

stefan.panayotov написа:Благодаря за определението - мошенник и измамник .
От кой град си да те изпратя да видиш клетка на живо и да поговориш с хора които работят с водородни генератори.
.....
Той топи тухла и я заварява за метал. /////.
Защо търсите логика в работата на газа на Браун ........
Това е различно.
kkirilov написа:Ако не можеш да се обосновеш с факти , ще те наричам мошеник и измамник,
Както ти казах виждал съм водородна клетка
само че работата и, е съвсем различна - зарежда се с водород и кислород и генерира ел ток, не обратното

:x :x :x Защо търсите логика в работата на газа на Браун ........такъв газ няма
:rock: :rock: :rock: Той топи тухла и я заварява за метал. :rock: :clap: :clap:
но не може да прави мусака
:sun: Това е различно.
Само това ли съчини

Потребителски аватар
stinbg
Активен
Активен
Мнения: 793
Регистриран: 31 окт 2010 21:19
МПС: 206 cc, Citroen DS5 H
От: София
Име: Stoyan

Re: HHO генератор

#47 Непрочетено мнение от stinbg » 10 окт 2011 23:06

stefan.panayotov написа:колега в добрия случай ще увеличиш с около не икономията а пробега с 50% което е до 30% икономия.
Ако увеличиш с 3% КПД-то на двигателя то означава че си го увеличил с 10% реално.
Не се нерви.
Никой не ти каза да си даваш парите за Водородна клетка след като не вярваш в нея.
В спора се ражда истината нали така.
Нещо не разбирам по какъв алгоритъм ги смяташ тия проценти? Значи ако по някакъв начин премахнем топлинните загуби в двигателя, които са около 60% по твоите сметки "РЕАЛНО" КПД-то ни ще се вдигне с 200%. Може ли някак с по-простички думи да ги обясниш тия неща, че нещо пропуснах нишката. Ти хубаво ги обясняваш тия работи със спора и истината, ама факти от сорта на 3%=10% откъде идват? Или щом ти си го казал вече е аксиома. Нали се сещаш, че бълвайки празни приказки в ефира няма как да ме убедиш мен или някой друг в правотата си. А се нервя, защото ми обясняваш как 3=10 за да ти излязат сметките на теб - извинявай, може да не сме най-интелигентните тука ама не сме и малоумни все пак.
Споко твоя генератор на чудеса няма да си го купя дори да кажеш, че от днес вече 3 не е равно на 10, а на 50.
Life's a journey, not a destination

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#48 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 10 окт 2011 23:25

Икономията е около 15-20 % - проблема е че много лъжат на бензиностанциите и дори преразходи съм имал . Получават се колебания до +/- 30 %. Сега работим за свиване на основното гориво - там е истината. Тъй като мощността на автомобила се вдига и подсъзнателно започвам да натискам.
slowtraveler написа:Май само Илиян си е сложил нещо подобно и може да даде някаква по-реална информация.
Но към момента въпреки явното желание да има полза (все пак пари е давал), не е установил явна и еднозначна такава.
kkirilov, не става въпрос за оня Браун, дето е открил брауновото движение, а за българина, дето е с щатското име Юл Браун (Илия накакъв-си...)...

Чисто физикохимически могат да се търсят логични обяснения - получената пара има голям кофициент на разширение, което би спомогнало за работния ход.
Но ползата от такова мероприятие за мен е силно преувеличена, имайки предвид, че КПД на двигателя просто няма как да скочи толкова, че да компенсира загубите по веригата.
Ако имаше полза, нали първите, които щяха да го приложат (с 40% икономии), щяха да бъдат корабособствениците, чиито кораби горят по 50т гориво на денонощие (с 40% икономия, това са си едни 360-400,000$ месечна икономия - кой ти я дава)...

stefan.panayotov, какъв разход ти дава автомобила с ННО?


П.С. я, то наистина се разпали полемика - докато напиша съобщението, и предходните двама колеги са ме изпреварили.

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#49 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 10 окт 2011 23:39

нали само 3% увеличавал газа на браун - това са твои думи - ако кпд-ето на двг е само 30% - то значи че 3% са равни на 10% от тридестте % ефективност - това са твоите сметки аз не смятам аз експериментирам. Банкерите са тези които смятат проценти и сметката им винаги излиза.
При автомобилите е друго - аз имам малък Хюндай който кара жена ми - тои си гори 6-7 в града - с клетката свалихме около литър ( за съжаление е трудно да се каже колко точно защото е възможна голяма процентна грешка) - но това в пари и на карането на жена ми по окол 30-40 километра на ден не си струва. Но сега смятам да сложа клетка на един стар джип исузо тропар който ми гори 12-14 литра а зимата на 4х4 гори колкото му налееш и 10 % ще са ми добре дошли. Макар че го карам рядко само зимата и на сняг и в гората икономията си струва в пари.
stinbg написа:
stefan.panayotov написа:колега в добрия случай ще увеличиш с около не икономията а пробега с 50% което е до 30% икономия.
Ако увеличиш с 3% КПД-то на двигателя то означава че си го увеличил с 10% реално.
Не се нерви.
Никой не ти каза да си даваш парите за Водородна клетка след като не вярваш в нея.
В спора се ражда истината нали така.
Нещо не разбирам по какъв алгоритъм ги смяташ тия проценти? Значи ако по някакъв начин премахнем топлинните загуби в двигателя, които са около 60% по твоите сметки "РЕАЛНО" КПД-то ни ще се вдигне с 200%. Може ли някак с по-простички думи да ги обясниш тия неща, че нещо пропуснах нишката. Ти хубаво ги обясняваш тия работи със спора и истината, ама факти от сорта на 3%=10% откъде идват? Или щом ти си го казал вече е аксиома. Нали се сещаш, че бълвайки празни приказки в ефира няма как да ме убедиш мен или някой друг в правотата си. А се нервя, защото ми обясняваш как 3=10 за да ти излязат сметките на теб - извинявай, може да не сме най-интелигентните тука ама не сме и малоумни все пак.
Споко твоя генератор на чудеса няма да си го купя дори да кажеш, че от днес вече 3 не е равно на 10, а на 50.

emil nikov
Напреднал
Напреднал
Мнения: 417
Регистриран: 30 юли 2010 22:32
МПС: Daewoo Leganza
От: burgas
Име: emil nikov

Re: HHO генератор

#50 Непрочетено мнение от emil nikov » 10 окт 2011 23:48

Продължавам да питам Stefan Panayotov дали е конструктор на това "Чудо" или е дистрибутор,зради стръвното му защитаване на нещо,което не му е съвсем ясно,според мене."Брауновият" газ не било съвсем ясно какво точно прави в цилиндрите,но можел да запои тухла към метал?! Преди твърдеше за икономии от 40-50%,в последния му пост станаха 15-20%,но не се знаело какво става по бензиностанциите,та понякога бил в преразход? :ches: Е,за какво всъщност става реч?А,и по повод грамотността,как Lacetti стана ЛачетЕ?

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#51 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 11 окт 2011 07:31

Криминална работа колега - измамник и мошенник съм нали знаеш. Аз не съм инженер - а човек който се занимава от доста време с Браунов газ. Давам ви наготово изводи за които аз съм платил доста и съм изгубил време.
Аз обясних по-горе за разхода - че системата ми е само с модулатор. Когато сложим контролер който да регулира тока с подаването на газта ще се увеличи. Обясних че трябва да се намаля и горивото - това е процес който е по-дълъг защото трябва да се изминат километри за да се направи прецизна настройка. Както знаете ако се прекали с намаляването се получава преразход вместо икономия. При тези регулировки трябва да запазим и мощността.
Аз казах че това което знам е че да се достигнат 30% трябва да се пипа центровката а аз за сега не смятам да го правя.
Аз нищо не защитавам - говоря истина. Опитайте и вие и ще видите.
Тъй като Lacetti не е българска дума - няма правила за правопис а важи сръбското право - како чуеш тако пишеш. Благодаря все пак за поправката.
emil nikov написа:Продължавам да питам Stefan Panayotov дали е конструктор на това "Чудо" или е дистрибутор,зради стръвното му защитаване на нещо,което не му е съвсем ясно,според мене."Брауновият" газ не било съвсем ясно какво точно прави в цилиндрите,но можел да запои тухла към метал?! Преди твърдеше за икономии от 40-50%,в последния му пост станаха 15-20%,но не се знаело какво става по бензиностанциите,та понякога бил в преразход? :ches: Е,за какво всъщност става реч?А,и по повод грамотността,как Lacetti стана ЛачетЕ?

chochici
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 10 окт 2011 15:23
МПС: Опел Вектра А
От: София
Име: Пламен

Re: HHO генератор

#52 Непрочетено мнение от chochici » 11 окт 2011 10:52

Здравейте, пак от мен! Само да Ви кажа момчета, че Браун е открил, че HHO се самозапалва при 10 бара и незнам какво точно ще "катализира" и какво не, но за свойствата му никой не знае точно или пък нарочно не говори! От БАН казали на Илия Вълков такъв газ нямало!!!!!!!

stefan.panayotov
Минаващ
Минаващ
Мнения: 46
Регистриран: 08 окт 2011 20:03
МПС: Шевролет Лачете
От: Варна
Име: Stefan Panayotov

Re: HHO генератор

#53 Непрочетено мнение от stefan.panayotov » 11 окт 2011 12:18

Петролните компании, автомобилните компании та дори и държавите нямат интерес дса се разработва тази технология - затова и учените дори се страхуват да говорят за газа на Браун.
Имаше наскоро интервю бо btv с Мирчо Спасов изобретател който доста е поработил с Газа на Браун и там се изказа нялкъв велик учен който отново каза че наистина нямало такъв газ. Потърсете youtube филмчето и ще видите изказването в края.
ето и линк - http://www.youtube.com/watch?v=8B1Pk3ym1eo" onclick="window.open(this.href);return false;
chochici написа:Здравейте, пак от мен! Само да Ви кажа момчета, че Браун е открил, че HHO се самозапалва при 10 бара и незнам какво точно ще "катализира" и какво не, но за свойствата му никой не знае точно или пък нарочно не говори! От БАН казали на Илия Вълков такъв газ нямало!!!!!!!

kkirilov
Нов
Нов
Мнения: 85
Регистриран: 05 авг 2011 22:21
МПС: Aveo 1.4
От: sofia
Име: Кирил

Re: HHO генератор

#54 Непрочетено мнение от kkirilov » 11 окт 2011 15:11

Разгледах развитието на темата и по другите форуми. Навсякъде пише едно и също,като избягва да отговаря на сериозните въпроси. Вече стигна до момента да го игра жертва на световната конспирация, петролни картели. Иначе е един опитен ….. с много добре изградена стратегия. Темата се пуска навсякъде за да излиза начело в търсачките. Никъде не обяснява нищо но ползва специфични ключови думи. Накрая като види че съвсем тръгва на зле се покрива, изчезва и отива в нов форум. Ще отговориш ли поне на един смислен въпрос или ще разтягаш локуми колко са лоши хората от БАН и петролните картели, как не ви разбирали. И незнаели силата на смешния ви апарат за хидролиза на водата. Като дистрибутори и конструктори защо не направите демонстрация на системата ви в София , обещавам че ще дойда, също има много добри журналисти който ще тестват в реални условия има ли икономия.
Мога и аз да отговоря, знаеш че е пълно менте и не смееш да я демонстрираш пред публика.
Съвсем добронамерен съвет, незнам колко устройства сте продали и колко пари си изкарал, но имаш талант за СЕО. Определено можеш да изкарваш добри пари с популяризирането и оптимизация на веб сайтове. При това с достойнство и чест.

Потребителски аватар
todortv
Модератор
Модератор
Мнения: 1923
Регистриран: 02 окт 2008 08:04
МПС: daewoo nubira II 1,6 16 V
От: В.Търново

Re: HHO генератор

#55 Непрочетено мнение от todortv » 11 окт 2011 15:12

Ето още нещо изровено от нета:

Направи си сам – домашна печка с водород
March 2, 2009


Компанията HHOHHU са разработили уникална домашна отоплителна система, която използва водата като гориво. Устройството използва 450W електричество, което чрез електролиза разцепва водната молекула на кислород и водород, който при изгаряне затопля площ от над 90 кв. м.
За момента отоплителното тяло не е продукт на пазара, но това не го прави напълно недостъпно. От компанията са предпочели да разпространят KnowHow-уто си под полу open source модел. като продават плановете за конструиране, а не готовият продукт. Те също продават и някои от по-шантавите части, които са трудни за набавяне или изработка. По този начин всеки с желание и над средните технически познания може да го построи сам, с конвенционални и лесно достъпни материали. Частите струват около $600 (в САЩ) и цялата инвестиция се изплаща само за няколко месеца.
Сърцето на устройството е клетката, в която се извършва самата електролиза. Тя произвежда над 2л. газ/мин. при потребление от 12V, 12.5 ампера. Друг ключов елемент е топлоотвода, който се състои от няколко медни тръби (на снимката по-горе), които извеждат топлината от водородният пламък. По данни от HHOHHU устройството е напълно надеждно, тъй като произведеният водород се изгаря в момента на произвеждането му, като по този начин не избягва нуждата от съхраняване.
За момента са продадени стотици планове като няколко човека успешно са построили устройството. Въпреки това, този проект едва ли е за начинаещите.
Ако искаш да видиш дъгата,трябва да се примириш с дъжда.

chochici
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 10 окт 2011 15:23
МПС: Опел Вектра А
От: София
Име: Пламен

Re: HHO генератор

#56 Непрочетено мнение от chochici » 11 окт 2011 16:27

Ами аз по принцип аз съм голям фен на тия експерименти, но нямам свободно време и пари, обаче другото лято със сигурност ще го пробвам но мисля, че ще стане това за отоплението. Само трябва ефективна клетка и .....................!
Но е добре да се направи плазмена горелка с високо напрежение за да се дигне темп. до 6000гр., както е описал Юл Браун!!!

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: HHO генератор

#57 Непрочетено мнение от Izparitel » 12 окт 2011 08:34

Колега, спести си парите! Няма такъв филм! Ала-бала, с 450W може би може да се топлят 90 квадрата, но в Алжир или Египет. Няма как да получиш повече енергия от колкото вкарваш. Колегата за това го е оцветил в червено - дяволите не предлагат нещо което трябва да работи и трябва да постигне определен ефект. Иначе ще трябва да връщат парите защото НЯМА КАКА ДА СЕ ПОСТИГНЕ обявения ефект. Виж разни части да продадат - "имал някой пари бол - дал". Навремето на такива хора са им викали шарлатани.
Офтопик:
Моя позната инженер по образование ми препоръчваше някаква картина, която страшно икономично топлела с инфрачервени лъчи въпреки, че си била спряла парното. :ches: Въобще не искаше да чуе, че няма как с такава малка мощност да се отоплява офис, както и, че сградата е тухлена и топлфицирана, а съседите от всякъде я топлят от всички страни.
Нещата си дойдоха на мястото когато след две години офиса се премести на партерен етаж в друга нетоплофицирана сграда и се оказа, че въпросната картина "чудо" не може да стопли дори съвсем малко помещение.

chochici
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 10 окт 2011 15:23
МПС: Опел Вектра А
От: София
Име: Пламен

Re: HHO генератор

#58 Непрочетено мнение от chochici » 12 окт 2011 08:52

Колега "kkirilov" моля Ви да не се изказвате толкова крайно. Оставете поне малко съмнение, има поне малко истина. Може наистина всичко да е "фишек"(има и мн мошенници разбира се), но аз съм на принципа прочитам разработките с разбиране правя експеримента и ако няма задоволителни резултати го зарязвам.
Един колега направи пламъче 1-2см с 100Вт-тина и реже ламарина като ножица, та трябва да се провери. Само да Ви, кажа че има редица учени които са си дали живота за това като се започне с Фарадей та до наши дни, които са постигнали задоволителни резултати и къде са сега, А!!! Или пак ще кажем, че тези са лъжливи копелета, които са демонстрирали не веднъж "кола на вода" и т.н.
Ясно е, че всеки домашен майстор не може да направи кола на вода, но за да направиш нещо си трябва оптимизъм, упоритост и мн "четене".

chochici
Минаващ
Минаващ
Мнения: 7
Регистриран: 10 окт 2011 15:23
МПС: Опел Вектра А
От: София
Име: Пламен

Re: HHO генератор

#59 Непрочетено мнение от chochici » 12 окт 2011 09:08

Съгсен съм, но трябва да пробвам с подръчни материали!!!

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: HHO генератор

#60 Непрочетено мнение от slowtraveler » 12 окт 2011 10:53

todortv написа:.... продават плановете за конструиране, а не готовият продукт....
Чуя ли такова нещо - бягам надалеч.
Това в пряк текст означава - 'като го сглобим полза няма'...
Когато купиш 'проекта' и го сглобиш, се чувстваш като експериментатор, но когато резултата не съвпада с очакванията, фирмата се измъква, защото това е само експеримент, 'който ти не си направил правилно'.
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”