Чистачките

За втората "жена" - колата и всичко свързано с нея.
Съобщение
Автор
newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Чистачките

#1 Непрочетено мнение от newcomer » 19 дек 2008 00:01

Видях един продукт в бензиностанцията, с който мажеш стъклото и водата от дъжда се стича така, че осигурява добра видимост без използванто на чистачките. Някой изпробвал ли е подобни?
Понеже чистачките ми стържат при по-студено време, също и при малки капки от ръмене или лек дъжд, а задната винаги- се чудех има ли нещо като смазка, която да прави тънък прозрачен филм, който да не пречи на видимостта, но да подобрява плъзгането на перата без да се чува стъргането? Или може би по-удачно е този проблем да се реши с по-качествени чистачки? Ако е така- какви? Но се надявам също и на коментари по останалите въпроси.

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Чистачките

#2 Непрочетено мнение от sasho » 19 дек 2008 00:05

Хубавите чистачки са скъпи...Пълно е с ментета!Много трудно се намират читави,дето да не мажат...Предните дянат още,но задната :x По-добре без нея :rofl:

Потребителски аватар
paci
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1424
Регистриран: 25 окт 2008 21:45
Skype: pacu-racer
МПС: nexia
От: KOREQ
Контакти:

Re: Чистачките

#3 Непрочетено мнение от paci » 19 дек 2008 00:07

най хубаво от моя гледна то4ка нови 4иста4ки:)
моите са някви измислени ина4е със сполер4е едната струва 8лв и да ти кажа доволен съм,те са по една в котия на нея пише taperR,4ервена котика,даже дават едно шешенце в котията ако вземат да стържат
:)

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Чистачките

#4 Непрочетено мнение от авео » 19 дек 2008 00:30

Продават Шампион наливно. От едни кутии ги вадят. Взимаш си според размера.Трета година карам с такива и са перфектни.Няма скърцане,няма замазване.Сменям ги веднъж годишно.Моите размери са: лява-53см. дясна-41см.Двете са 15лв.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Чистачките

#5 Непрочетено мнение от newcomer » 19 дек 2008 00:42

Мисля си, че скърцането може да зависи и от това с каква сила перото натиска стъклото, което вече зависи от механизма. Мнения?

Потребителски аватар
sasho
Свръх-активен
Свръх-активен
Мнения: 1272
Регистриран: 29 фев 2008 19:17
МПС: Nubira 1.6
От: София

Re: Чистачките

#6 Непрочетено мнение от sasho » 19 дек 2008 00:45

newcomer написа:Мисля си, че скърцането може да зависи и от това с каква сила перото натиска стъклото, което вече зависи от механизма. Мнения?
Абсолютно е така!На Рейсъра механизма беше много зле(на Рейсърите това им е слабо място) и лявата чистачка яко скърцаше по стъклото и изобщо много зле работеше...В единия край ми изкачаше извън стъклото,доло се пляскаше много силно като се връщаше...

Потребителски аватар
Darlin`
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3284
Регистриран: 14 май 2008 12:17
МПС: BMW 530xd GT
От: Пловдив

Re: Чистачките

#7 Непрочетено мнение от Darlin` » 19 дек 2008 08:51

Колега, ето тема, в която можеш много да прочетеш относно видоде чистачки http://daewoo-chevrolet.com/forum/viewt ... f=25&t=612
Преди - Daewoo Lanos`98 1.4

newcomer
Активен
Активен
Мнения: 591
Регистриран: 20 ное 2008 18:22
МПС: Nexia
От: София

Re: Чистачките

#8 Непрочетено мнение от newcomer » 19 дек 2008 14:10

Благодаря за линка! Направих си заключение, че при мен скърцането може да е от механизма. Пружината, която натиска щеките(или от каквото се състои механизма) и съответно перата може да е по-стегната. Това ще се потвърди ако си купя още едни нови чистачки. Но засега е безсмислено, след като тези са ми на 2 месеца и от поставянето до сега се държат по един и същи начин.
По въпроса за препаратите някой има ли наблюдения или мнение?
Надявам се да не изтриете темата, защото до някаква степен се дублира.

Потребителски аватар
Izparitel
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 10311
Регистриран: 17 фев 2008 20:20
МПС: Деу Нубира-1 вагон, 1.6V, LPG
От: Най-голямото село в БГ /София/

Re: Чистачките

#9 Непрочетено мнение от Izparitel » 19 дек 2008 19:05

Препарати не съм ползвал, но след като всички чистачки сложени на Нубирата скърцаха, за проба взех та сложих чистачките от Кадета. На Кадета никога не ми е скърцала никаква чистачка, но същата сложена на Нубирата застърга веднага.
Може би е просто от по-голямото усилие.

Потребителски аватар
ogi
АДМИНИСТРАТОР
АДМИНИСТРАТОР
Мнения: 7110
Регистриран: 04 авг 2007 20:43
МПС: А6 quattro
От: София
Име: Оги

Re: Чистачките

#10 Непрочетено мнение от ogi » 19 дек 2008 21:56

Интересно, но при мен за 2 години не е имало такъв проблем с Нубирата... Смених чистачките, с които я купих, с някакви от бензиностанция ЕКО (Bosch - по около 10-на лв. броя, че ги взех с различни дължини) - те работиха добре 1 седмица, а след месец почнаха да мажат яко! Сега им добавих и течност за чистачки, готова, за 5лв. - 4литра пак от същата бензиностанция и ефектът е пълен - пръскаш, миеш и половин минута не виждаш нищо! :lol: :@ В тия Еко и въобще всички бензиностанции да не се излъже някой да си купи каквото и да е, че гледам едни и същи неща и до 1 са ментета и боклуци.
Един българин - хайдутин, двама българи - сговорна дружина, трима българи - чета с предател.
Изображение
ex A6 AKN MTИзображение
__.A6 BAU ATИзображение

Потребителски аватар
Fantomasss
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 3222
Регистриран: 17 окт 2008 15:27
Skype: plekstor_a
МПС: Lanos SеX-16v-106 куци катъра
От: Сф братче център на просветата
Име: Грозданов

Re: Чистачките

#11 Непрочетено мнение от Fantomasss » 19 дек 2008 22:06

Аз съм с тия новите, дето стоят като дъга. Те са без метално рамо и съм много доволен.Двете(48)см италиянски са 40 лева, оригиналните са по 80.
Ако нямаш какво да правиш, не го прави тук...

Потребителски аватар
авео
Модератор
Модератор
Мнения: 3086
Регистриран: 05 авг 2007 18:53
МПС: Шевролет Авео 1.4 16V
От: Пловдив

Re: Чистачките

#12 Непрочетено мнение от авео » 20 дек 2008 00:36

Такива дъгови са напускали и в Пловдив,но са си откровенно китайски.
" При секса е, като при игра на карти. Ако,нямаш добър партньор, ти трябва силна ръка"-Уди Алън

Потребителски аватар
slowtraveler
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 6340
Регистриран: 15 ное 2008 19:17
МПС: Qashqai 2008/140hp 4x4
От: Варна

Re: Чистачките

#13 Непрочетено мнение от slowtraveler » 20 дек 2008 19:36

На другата ми кола оригиналните са без метален държач (дъгови) и нямам никакъв проблем.
Течност за чистачки последно сложих готова Сонакс (само такава имаше в Петрол). Добре мие.
Разхода по принцип напоследък е много голям (голяма мръсотия в тая Варна - от строежите мъкнат кал и улиците приличат на селски калдаръми)...
Днес пак ми светна лампичката, така-че разхода е около 7л/седмица..
В инструкцията на колата ми изрично пише да не се ползват водоотблъскващи течности, защото сензора за дъжд може да не работи коректно...
Навремето бях взел китайски чистачки (5лв), които ги сложих и първия ден ги изхвърлих... От тогава купувам само свестни чистачки (или от официалния дилър или Шампион)...
До момента разхода на: ***** Нисан Кашкай 2.0 / 4х4 : Изображение
ex Jeep Grand Cherokee 3.0crd/250к.с./2014:Изображение

Отговори

Върни се в “Общ форум за автомобилният свят”